kominek

Myślisz o wstawieniu do mieszkania kominka, ale kompletnie nie wiesz, od czego zacząć przygotowania do inwestycji? Pierwszym krokiem może być poznanie popularnych rodzajów pieców, co z pewnością znacząco ułatwi ci zawężenie poszukiwań. Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli. Sprawdź, na jakie kominki warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Kominek wolnostojący

Jednym z najważniejszych trendów w branży kominkowej są piece wolnostojące. Takie modele można umieścić niemal w dowolnym miejscu pomieszczenia, o ile oczywiście istnieje możliwość podłączenia do kanału kominowego. Spore wrażenie mogą zrobić np. ustawione pośrodku przestronnego salonu. Na uwagę z pewnością zasługują zwłaszcza kominki trójstronne, czyli pozwalające na obserwowanie płomienia z trzech stron dzięki trzem przeszklonym ścianom. Co ważne, piece wolnostojące są bardzo wydajne, ponieważ oddają ciepło całą swoją powierzchnią.

Kominek w ścianie

Choć modele wolnostojące cieszą się niemałym zainteresowaniem, to tradycyjne kominki montowane w ścianie oczywiście wcale nie wyszły z mody. Nadal są ogromnym hitem i na dodatek można liczyć obecnie na wiele niebanalnych projektów. Fani nowoczesnych aranżacji powinni zwrócić uwagę na kominki narożne, które pozwalają na podziwianie ognia z dwóch stron. Wkłady instalowane w ścianie umożliwiają również ciekawe obudowanie szyby np. marmurem, kamieniami czy też cegłą. W przypadku tradycyjnego kominka należy pamiętać o tym, że taka konstrukcja wymaga odpowiedniej ilości przestrzeni w salonie i podłączenia do komina.

Kominek wiszący

Fani nowoczesnych, niebanalnych aranżacji z pewnością z miejsca zakochają się w wiszących piecach z oferty sklepu KozaKominek. Takie nietypowe rozwiązanie wprowadzi do pomieszczenia futurystyczny klimat, zwłaszcza w wersji z okrągłym paleniskiem. Kominki wiszące mogą być zamontowane przy ścianie, ale można też je umieścić pośrodku salonu poprzez połączenie z sufitem. Dzięki takiemu designowi pomieszczenie nie wydaje się zagracone, problemem nie powinno też być posprzątanie okolic kominka.

Kominek na pellet

Ważnym krokiem podczas poszukiwań kominka powinno być ustalenie źródła ogrzewania. Nadal najczęściej można spotkać się z paleniem drewnem i brykietem, sporym zainteresowaniem cieszą się też piece na gaz bądź prąd. Na popularności zyskują także kominki na pellet. Są wydajne i ekonomiczne, ponieważ ten typ opału jest wysokokaloryczny. Pellet jest uważany również za stosunkowo ekologiczne paliwo, a podczas spalania go powstaje mało popiołu.

Kominek do gotowania

Dość niestandardowym i bardzo ciekawym rozwiązaniem są kominki z opcją gotowania. Jest to świetna opcja w przypadku większej kuchni, w której można pozwolić sobie na montaż takiego sprzętu. Piec może mieć płytę do gotowania, ale są też dostępne modele wyposażone w piekarnik i grill. Potrawy przyrządzone w takim kominku na drewno mają niesamowity smak i aromat. Ponadto przy okazji można ogrzać pomieszczenie i wprowadzić do niego niepowtarzalną, przytulną atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here