Co wybrać dla małego fana historii o smokach?

0
1289

Dzieci od zawsze fascynowały się mitycznymi postaciami z bajek. Ich nieograniczona wyobraźnia pozwala na stworzenie fantastycznego świata przygód, których bohaterami stają się zarówno smoki, jak i dzielni wojownicy, księżniczki czy królowie. Jeśli Twoje dziecko jest fanem amerykańskich animacji, z pewnością znany jest mu smok Szczerbatek. To główny bohater cieszącej się dużą popularnością serii o smokach i ich jeźdźcach.

Co stało się ze smokiem Wawelskim?

Niegdyś niezwykle popularny smok z Krakowa, smok Wawelski, wśród młodego pokolenia odbiorców jest z pewnością mniej znany niż wspomniany na wstępie Szczerbatek. Ten ostatni smok to jedna z głównych postaci filmów animowanych z serii Jak wytresować smoka. Filmy opowiadają historię o niezwykłej przyjaźni chłopca imieniem Czkawka, wywodzącego się z plemienia wikingów specjalizujących się w walce ze smokami i smoka Szczerbatka, który nieco przez przypadek staje się jego najlepszym przyjacielem. Historia okazała się na tyle wciągająca, że film doczekał się kontynuacji. Pojawiała się również animowana bajka, którą można oglądać na wielu kanałach telewizyjnych dedykowanych dzieciom, również na kanałach dostępnych w Polsce. Niestety bajka o smoku Wawelskim nie wytrzymuje konkurencji ze znacznie bardziej dynamiczną i kolorową opowieścią o Czkawce i jego niezwykłych przyjaciołach. Współczesne dzieci zdecydowanie lepiej znają właśnie tego smoki niż poczciwego smoka Wawelskiego.

Zabawki inspirowane historią Szczerbatka

W sprzedaży znajdziesz dziesiątki licencjonowanych zabawek inspirowanych historią Czkawki i jego towarzysza. Są to zarówno pluszowe maskotki przedstawiające smoka, jak i różnego rodzaju figurki, które często wzbogacane są dodatkowymi akcesoriami pomagającymi w zwiększeniu atrakcyjności zabawy. Co warte podkreślenia, zarówno plastikowe figurki, jak i pluszowe wersje smoka są doskonale odwzorowanymi modelami jego cyfrowej, animowanej wersji. Szczerbatek w formie zabawki wygląda zatem tak samo, jak znana dziecku animowana postać z bajki. To w zdecydowany sposób zwiększa atrakcyjność takiego przedmiotu i zachęca do zabawy.

Jeśli Twoje dziecko jest fanem historii o jeźdźcach smoków, figurka głównego bohatera i jego smoka z pewnością sprawi mu wiele radości. Korzystając z pośrednictwa dobrze zaopatrzonych sklepów internetowych z zabawkami, możesz zamówić wiele różnych zestawów inspirowanych animacją o mieszkańcach wyspy Berk. W sklepach znajdziesz figurki i maskotki przedstawiające postać smoka Szczerbatka oraz wielu innych smoków, z jakimi można spotkać się w bajce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here