Jakie zabawki na Dzień Dziecka dla dziewczynki?

0
479

Pierwszy czerwca to długo wyczekiwany dzień przez najmłodszych. Każde dziecko spodziewa się z tej okazji drobnego upominku, a to z kolei rodzi problem z wyborem prezentu. O ile maluch jest jeszcze w wieku, w którym wystarczą mu najprostsze zabawki, to sprawa komplikuje się w przypadku starszych dzieci. Przygotowaliśmy więc krótki poradnik, który ułatwi Ci znalezienie idealnego prezentu dla dziewczynki.

Czym się kierować przy wyborze prezentu?

Obecnie nie ma problemu z dostępem do zabawek. Obok tradycyjnych klocków i pluszaków znajdziesz interaktywne lalki, nowoczesne zestawy do składania, czy gadżety elektroniczne. Zanim dokonasz pochopnego wyboru, warto dowiedzieć się, czym się kierować podczas zakupu:

  • dziewczynki w wieku 5-8 lat mają już dość sprecyzowane zainteresowania. Dowiedz się więc, jak dziecko lubi spędzać czas i czym się najchętniej bawi,
  • kupuj zabawki ze sprawdzonych źródeł takich jak np. sklep Cobi. Masz wtedy pewność, że posiadają niezbędne certyfikaty, są bezpieczne i wysokiej jakości,
  • staraj się wybierać zabawki, które niosą za sobą wartość edukacyjną. Dzięki temu pociecha poprzez zabawę będzie rozwijać swoją wyobraźnię i zdobywać nowe umiejętności.

Zapytanie dziecka wprost, co chciałoby dostać, nie zawsze jest dobrym pomysłem. Może się bowiem okazać, że wymarzony prezent znacznie przekracza Twoje możliwości finansowe. Taka sytuacja spowoduje niepotrzebne zakłopotanie, dlatego lepiej samodzielnie wybrać drobny upominek. Przygotowaliśmy kilka propozycji zabawek dla dziewczynki, które mogą Cię zainspirować.

Najlepsze zabawki dla dziewczynki

Zawsze staraj się wybierać prezenty zgodnie z wiekiem dziecka. Zbyt skomplikowane zabawki wręczone maluchowi sprawią, że nie będzie wiedział, co z nimi robić. To samo dotyczy starszaków, które potrzebują nieco mocniejszej stymulacji niż najmłodsi. Co kupić na Dzień Dziecka dla dziewczynki w wieku 5-8 lat?

  • Lalki i akcesoria

To chyba najbardziej uniwersalny upominek, który przypadnie do gustu każdej dziewczynce. Oprócz popularnych Barbie możesz się zdecydować na lalki przedstawiające bohaterki bajek. Dobrym pomysłem będą też zestawy z interaktywnym niemowlakiem i akcesoriami.

  • Zabawki kreatywne

Dla dziewczynki sprawdzą się zabawki kreatywne, które usprawniają zdolności manualne. Do tej kategorii zaliczają się zestawy do robienia fryzur, plansze do uzupełnienia koralikami czy przyrządy plastyczne do zdobienia.

  • Gry edukacyjne

To najlepszy wybór, jeżeli zależy Ci na tym, aby dziecko podczas zabawy rozwijało umiejętności manualne i wyobraźnię. Na prezent sprawdzą się puzzle, gry zręcznościowe, planszówki czy proste quizy, w które pociecha będzie się mogła bawić z rówieśnikami.

Wybór zabawki dla dziewczynki nie jest prosty, ale mamy nadzieję, że nasz poradnik ułatwi Ci to zadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here