Jeździk - idealna zabawka dla naszej pociechy

Dziecko jest największym skarbem w życiu każdego kochającego rodzica, dlatego potrafi on zrobić wszystko, aby jego pociecha była w pełni szczęśliwa. Gdy dziecko nieco podrośnie warto zakupić mu jeździk.
Gdy nasze dziecko zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, warto wyposażyć je w takie zabawki, które go w pełni uszczęśliwią. Każde dziecko nie tylko dobrze się bawi, ale i uczy jeśli posiada zabawki w rodzaju pchacza czy jeździka.
Jeździk dla dzieci to bardzo funkcjonalna zabawka która wspomaga kształtowanie się silnych nóżek u małego dziecka.
Standardowo używa się do trzeciego roku życia dziecka. Na jeździkach mogą szaleć maluchy od około drugiego roku życia, gdyż w tym wieku wykazują się one stabilną postawą. Kupując jeździk dla dziecka należy go odpowiednio dostosować do jego wzrostu oraz wagi. W odpowiednio dopasowanym jeździku dziecko powinno umieć się swobodnie poruszać, a jednocześnie zakupiona zabawka nie powinna być dla niego za ciężka, ani też zbyt lekka.
Wielu rodziców stojąc w sklepie zabawkowym przed dużą ilością jeżdzików, często zastanawia się który z nich wybrać, aby sprawić swojemu dziecko radość, komfort oraz wygodę podczas użytkowania. Obecnie na rynku są dostępne przeróżne zabawki których to wzory, kolory oraz funkcje potrafią skutecznie oszołomić każdego kochającego rodzica. Przed wyborem odpowiedniego modelu jeździka należy zawsze dobrze zastanowić się nad funkcjonalnością tej zabawki. Nie koniecznie bowiem funkcja puszczania baniek lub automatycznej jazdy czy inne zbędne gadżety mogą być przydatna dla naszego malucha.
Podczas zakupu warto też zwrócić uwagę na ofertę renomowanych producentów, których zabawki są zgodne z obecnie panującymi przepisami i normami. Każdy rodzic powinien mieć zawsze na uwadze bezpieczeństwo swojego dziecka i wybierać tylko takie produkty, których jakość jest potwierdzona odpowiednimi certyfikatami.
Warto wyposażyć swoją pociechę w jeździk posiadający funkcje edukacyjne. Dzięki temu dziecko siedząc na jeździku zapoznaje się z odgłosami zwierzątek lub kształtami figur geometrycznych. Korzystając z odpowiedniego jeździka każde dziecko uczy się także odpychać nóżkami. Warto wybrać ciekawy model wyposażony w interesujący kształt oraz odgłosy, gdyż dzięki temu dziecko bawiąc się może poczuć się jak maszynista pociągu, policjant czy ulubione zwierzątko.
Obecnie w wielu sklepach stacjonarnych oraz e – sklepach można zakupić jeździk w postaci samochodu zarówno w wersji dla chłopca, jak i dla dziewczynki w kolorze różowym czy niebieskim. Są to zazwyczaj auta osobowe, wyścigowe czy terenowe. Nie brakuje też wariantów emitujących: quady, lokomotywy, radiowozy, skutery i motory, samochody strażackie, pojazdy w kształcie zwierząt takie jak kolorowe szczeniaczki, słonie żyrafy i wiele innych.
Dzięki temu każde dziecko może jeszcze lepiej poznawać otaczający go świat, znacznie rozwijać swoją sprawność ruchową oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Ponadto rozwija ono sobie mięśnie nóg oraz uczy się zachować równowagę. Jeździk jest zabawką stosunkowo bezpieczną, gdyż dziecko zwykle siedzi na wysokości około dwudziestu centymetrów od ziemi, więc ewentualny upadek nie stanowi dla niego większego zagrożenia.
Jeździk jest idealnym prezentem od kochającej babci, dziadka, wujka, cioci czy matki chrzestnej na roczek. Kupując dziecku jeździk w tym wieku mamy pewność, że zabawka ta będzie dla niego przydatna jeszcze przez długi czas. W pewnym momencie życia dziecka warto zrezygnować z wózka i chodzić z dzieckiem na spacer zabierając z sobą jeżdzik.
Warto pamiętać o tym, że dziecko które jeździło w młodym wieku na jeżdziku, w następnych latach szybciej nauczy się jazdy na rowerze.
Trzeba też pamiętać że mniejsze dzieci lepiej radzą sobie na jeździkach czterokołowych, natomiast starsze na trzech, a nawet dwu – kołowych. Podczas zakupu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kółka. Otóż plastikowe z pewnością będą głośniejsze niż gumowe.
Jeździk tozabawka, która oprócz wielu zalet posiada kilka wad.
Po pierwsze zajmuje ona trochę miejsca w domu, dlatego nie wszystkim rodzicom może przypaść do gustu, a zwłaszcza tym, którzy na pokój dziecięcy przeznaczyli część własnej sypialni. Ponadto jeżdziki liczą się z dość dużym wydatkiem. Co prawda można spotkać tańsze modele, ale wówczas zabawka taka może być zawodna, a czasem nawet niebezpieczna dla naszego dziecka. Zatem czasem warto zapłacić parę złotych więcej i mieć gwarancję na to, że zapewniliśmy dziecku w miarę swoich możliwości jak najwięcej bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here