Najważniejsze rzeczy w wyprawce.

Wyprawka dla niemowlaka to jedna z najważniejszych rzeczy, które zaprzątają głowę przyszłej mamy. Jest to niezwykle ważne, dodatkowo czasem niektóre ciężarne nie wiedzą, co jest najpotrzebniejsze, co warto kupić. Warto wspomnieć, iż cała wyprawka dla noworodka mocno może nadszarpnąć domowy budżet, dlatego tak ważne jest, by kupić tylko to, co rzeczywiście nam się przyda. Oczywiście wszyscy jesteśmy inni i mamy różne potrzeby, toteż dla jednej mam coś będzie niezbędne, natomiast drugiej w ogóle się to nie przyda. Zanim wyruszycie na zakupy trzeba zastanowić się dobrze nad tym, co pomoże najbardziej przy wychowywaniu waszej pociechy. Są oczywiście takie rzeczy, które są absolutnie niezbędnym elementem w wyprawce i są to np. ubranka dla niemowlaka.
Inną kwestią jest także czas, kiedy najlepiej rozpocząć takie zakupy. Ja zaczęłam kompletować wyprawkę, kiedy wiedziałam już jaka jest płeć dziecka, czyli około 20 tygodnia ciąży. Niektóre kobiety robią to od momentu zobaczenia dwóch kresek na teście ciążowym. W sumie nie ma ograniczeń, możesz to zrobić kiedy uważasz za stosowne. Nie zwlekaj tylko z tym na ostatnią chwilę, gdyż dolegliwości końcówki ciąży mogą ci udaremnić swobodne zakupy. Dla mnie była to niezwykła przyjemność i taka powinna być. W ostatnich tygodniach zazwyczaj ciężko już się funkcjonuje, ciężarnym dokuczają bolące nogi i kręgosłup, ciężko wystać nawet kilka minut w kolejce. Także ja chciałam zrobić te zakupy, jak będę jeszcze jako tako sprawna i nikt nie będzie musiał mnie w tym wyręczać.
Zanim wyruszysz do sklepów, podziel zakupy na kilka mniejszych. Zastanów się również, co możesz kupić z drugiej ręki i zaoszczędzić trochę pieniędzy na coś innego. Nie polecam, aby wszystko co kupicie było nowe. Nie znaczy to, że będzie lepszej jakości. Czasem lepiej sprawdzają się ubranka używane, które były już prane i można określić nawet po tym ich jakość.
Rzeczy, które powinny się znaleźć w wyprawce to:
– ubranka dla niemowlaka – nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak długie i duże urodzi się nasze dziecko, możemy jedynie przypuszczać, dlatego nie warto kupować ich duże ilości. Najmniejsze, standardowo dostępne w sklepach ubrania są o rozmiarze 56, klasyfikowane do przedziału 0-3 miesiąca życia. Jest to wszystko oczywiście umowne, gdyż każde dziecko może rosnąć i rozwijać się w swoim tempie. Na początek warto zakupić trochę ubranek w rozmiarze 56 oraz 62. Te ubrania powinny starczyć na pierwsze kilka miesięcy życia dziecka. Myślę, że ubranek z większego rozmiaru nie ma potrzeby kupowania, gdyż spokojnie można to zrobić, jak dziecko będzie już nami.
Przy zakupie garderoby dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę porę roku, kiedy urodzi się nasza pociecha. Latem będziemy potrzebować zupełnie innych ubrań niż zimową porą. Kupując dane ubranie dla dziecka trzeba kupić kilka ich sztuk, tak by nie trzeba było, co chwilę wstawiać pralki. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż dziecko może być przebierane nawet kilka razy dziennie. Każdą nową rzecz trzeba wyprać w specjalnym proszku dla małych dzieci, który nie spowoduje alergii lub podrażnień skóry. Nie trzeba ich prasować, gorące żelazko zabija zbyt wiele bakterii, które mogą mieć też dobry wpływ na dziecko. Dziecko nie może przebywać w sterylnych warunkach, od małego jego układ odpornościowy musi uczyć sobie radzić z bakteriami i drobnoustrojami, których przecież nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować z naszego życia.
– kosmetyki i środki do higieny – do kąpieli potrzebny będzie delikatny płyn, który nie będzie zawierał żadnych drażniących środków (czytaj etykiety), pampersy i chusteczki nawilżane, pieluchy tetrowe.
– wózek, łóżeczko, bujaczek – leżaczek – to jest najdroższy wydatek w całej wyprawce, warto poszukać ich wśród używanych, w końcu rzadko kiedy zdarza się, by wózek został zniszczony przez niemowlaka.
Niewątpliwe jest to i nie podlega dyskusji, że rzeczy dla naszej pociechy powinny być wysokiej jakości. Ważne, by czytać etykiety, sprawdzać metki. Wysoka cena nie zawsze świadczy o wysokiej jakości produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here