W przedszkolu dziecko nauczy się piosenek i wierszyków

Jeśli ktokolwiek kogo spotkam stwierdzi, że przedszkole to samo zło, że dzieci w nim tylko chorują i zachowują się jak małe małpki temu biada!
Z mojego własnego doświadczenia wynika, że posłanie 3 latka do przedszkola to bardzo dobra decyzja. Stoi za nią wiele atutów, a ludzie którzy twierdzą, że przedszkole niczego dobrego nie uczy, najczęściej nie mają dzieci, ale oczywiście mają bardzo dużo do gadania w tym zakresie.

Posłałam swojego synka do przedszkola gdy miał 2 lata i dokładnie 10 miesięcy. Z perspektywy czasu stwierdzam, że to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Początkowo chodził do przedszkola prywatnego, gdyż do Państwowego nie mieliśmy szans się dostać. Małe kameralne przedszkole, do którego uczęszcza około piętnaścioro dzieci. Idealne na pierwszą przygodę z przedszkolem. Położone blisko parku, w centrum miasta okazało się strzałem w dziesiątkę. Miła rodzinna atmosfera i ukierunkowanie nauczycielek na indywidualny rozwój każdego dziecka sprawiły, że przedszkole zostało polubione zarówno przeze mnie i mojego męża jak i przez Mateuszka.

Wiadomo, że pierwsze tygodnie związane z adaptacją nie należały do łatwych. Dziecko nie przyzwyczajone do obcych ludzi, obcowania z tak dużym gronem rówieśników czuje się na początku zagubione i niepewne. Jednak już po kilku tygodniach chodzenie do przedszkola było czystą przyjemnością dla syna.

Wierszyki dla dzieci, piosenki i różnorakie artystyczne zabawy – są to zajęcia przy których przedszkolaki maja mnóstwo frajdy. Po za tym poznawanie różnych ciekawostek ze świata, zabawy edukacyjne oraz swobodne wypełniają dzień. Czas w przedszkolu mija bardzo szybko.

Obecnie Mateusz chodzi do przedszkola państwowego i jestem z tego bardzo zadowolona. Uważam, że poprzednie przedszkole było bardzo dobre, ale to jest jeszcze lepsze. Niepodważalnym atutem tego przedszkola jest domowa kuchnia, która nie umywa się do cateringu w poprzedniej placówce. No i oczywiście opłaty są dużo mniejsze, co dla mnie jako rodzica ma ogromne znaczenie. Przy dziecku jest dużo wydatków – a opłaty związane z prywatnym przedszkolem pochłaniały sporą część domowego budżetu.

To co podoba mi się w przedszkolu państwowym to także inne podejście nauczycielek do dzieci. bardziej wymagające, a zabaw jest dużo więcej.
Obecnie aby przejść do przedszkola wystarczą nam 2 minuty, gdyż mamy to przedszkole w tym samym bloku, co nasze mieszkanie. Czasem dla żartu mówię do syna, żeby sobie wyobraził taką mega długą zjeżdżalnię z naszego balkonu wprost do ogródka przedszkolnego. Zawsze podoba mu się ten pomysł, a wyobraźnie podpowiada świetną zabawę.

Ostatnio przyszedł z wierszykiem „Siała baba mak”, a jego powtarzanie i chwalenie się nim sprawiło mu wiele przyjemności. W domu nigdy nie byłabym w stanie zorganizować mu tyle atrakcji i zabaw.

Ważną zaletę przedszkola jest umiejętność współżycia z innymi rówieśnikami – dzięki kolegom i koleżankom Mateusz uczy się jak pomagać innym, jak się razem bawić, jak rozwiązywać różne konflikty. Dzieci, które nie chodzą do przedszkola często mają później problem z wejściem w grupę – ja taki problem miałam i było to związane z pójściem dopiero do zerówki.

W przedszkolu nie ma też problemu z jedzeniem. W domu kapryśny Mateusz, a w przedszkolu staje się dosłownie wszystko jedzącym dzieckiem. Wielkie było moje zdziwienie, gdy się ostatnio dowiedziałam, że Mati chętnie zjada surówki i pije kawę zbożową. Z drzemką poobiednią też nie ma problemu – zasypia tak mocno, ze Panie muszą go dość długo budzić. Nic dziwnego – zmęczony zabawami, zachęcony muzyką z kołysankami nie musi być długo namawiany do drzemki.
Jest ona niezbędna do zregenerowania sił – na tą chwilę nie ma opcji,aby Mati wytrzymał cały dzień od 7 rano bez spania.

Podsumowując nie widzę żadnych wad wynikających z uczęszczania do przedszkola. Same zalety, aż cisną się na usta, gdy słyszę o złym wpływie Przedszkola na dzieci – być może zależy to od wychowawców – ja uważam, że nasze przedszkole jest godne polecenia – warto zostawić w nim pod opiekę swoją pociechę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrawa dziecka
Następny artykułRowerki dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here