Wrocław atrakcyjne do zamieszkania miasto

Wkroczyłeś w dorosłość i planujesz się usamodzielnić. Zastanawiasz się, który kierunek Polski wybrać? Szukasz czegoś bliżej rodzinnego domu, czy odległość nie ma znaczenia? A co byś powiedział na taki atrakcyjny rejon, jakim jest województwo dolnośląskie, a ściślej mówiąc Wrocław i jego okolice?

Wrocław miastem studentów

Wrocław jest miastem w południowo – zachodniej części Polski, jest stolicą Dolnego Śląska. W roku 2019, według danych zamieszczonych w Urzędzie Statystycznym, liczba ludności w tym mieście wynosiła ponad 630 tysięcy. Coś, co przyciąga młodych ludzi do Wrocławia, to między innymi spora ilość uczelni, w sumie 28 publicznych i niepublicznych uczelni. Poza tym miasto Wrocław ma do zaoferowania młodym wiele atrakcji rozrywkowych. Po ciężkim dniu zajęć mogą sobie pójść do kawiarenki, restauracji, baru lub knajpki. Nie trzeba znać miasta, ponieważ praktycznie na każdej ulicy w centrum, znajduje się jakiś lokal z kawką, jedzeniem lub czymś mocniejszym do picia. W tym mieście słynącym z krasnali, w porównaniu z innymi polskimi miastami, jest najwięcej ciekawych atrakcji turystycznych. Mało kto nie słyszał o wrocławskim ZOO czy Afrykarium. Jednym z słynniejszych punktów, które turyści chętnie odwiedzają jest Panorama Racławicka, który prezentuje obraz Bitwa pod Racławicami. Z każdego miejsca we Wrocławiu można zobaczyć ogromny Sky Tower. Dla turystów jego najbardziej atrakcyjną częścią jest punkt widokowy na wysokości ponad 200 metrów, zlokalizowany na 49 piętrze. Nie można pominąć pięknego rynku, który ma śliczne budynki, ogromny ratusz. Dla studentów wydaje się, że rynek jest najlepszą atrakcją turystyczną. Wynika to zapewne z tego, że w każdej części rynku jest mnóstwo lokali z ogródkami, w których mogą posiedzieć z paczką swoich przyjaciół czy znajomych. Rynek jest uroczy zarówno w dzień, jak i w nocy. Całą dobę przebywają na nim ludzie. To niesamowicie klimatyczne miejsce.

Mieszkanie we Wrocławiu

Jak widać mieszkanie w tym mieście wiąże się z licznymi atrakcjami. Jeśli tylko znajdziemy siły i czas po pracowitym dniu w pracy lub na uczelni, to każdy wieczór możemy zorganizować sobie w urokliwym otoczeniu. Ponieważ zapotrzebowanie na mieszkanie Wrocław wynajem jest bardzo duże, to właściciele mieszkań życzą sobie dość wysokie ceny za wynajem pokoju czy mieszkania. Ze względu na bardzo wysokie koszty utrzymania całego mieszkania, wiele studentów wynajmuje jedno mieszkanie w parę osób. Komfort mieszkania nie jest za duży, szczególnie wtedy, gdy nie odpowiadają nam domownicy. Z drugiej strony, jeśli trafi się fajny skład mieszkańców, to można zyskać super towarzystwo. W zależności, gdzie jest uczelnia, w której się kształci student, czasem dobrym rozwiązaniem okazuje się wynajęcie troszkę tańszego mieszkania dalej od centrum miasta. Wrocław ma bardzo dobrze rozwiniętą stronę komunikacyjną, mnóstwo połączeń tramwajowych, autobusowych oraz ścieżek rowerowych. Dojazd do centrum miasta jest dzięki temu prosty i szybki. W ostatnim czasie popularne stają się także hulajnogi, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Za pomocą zainstalowanej odpowiedniej aplikacji można więc bez przeszkód korzystać z miejskich rowerów i hulajnóg. Jest to wygodny sposób na przemieszczanie się, ponieważ jest wiele punktów, w których można zostawić ten sprzęt. A jeśli bardzo się nam śpieszy, to dzięki niewielkiej opłacie, możemy zostawić hulajnogę lub rower gdziekolwiek nam pasuje.

Zamieszkanie we Wrocławiu to bardzo dobra decyzja. W ofertach deweloperów i prywatnych właścicieli jest wiele możliwości wynajmu, z których można skorzystać. Żeby mieszkanie spełniło oczekiwanie wynajmującego, to warto obejrzeć je wcześniej, zanim podpisze się umowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here