Wyprawka dla niemowlaka

Zostanie rodzicem to ogromna zmiana w życiu każdej młodej pary. Niesie ona ze sobą wiele radości, miłości, ale również stresu. W końcu do tak wielkiej zmiany trzeba się odpowiednio przygotować. Dziecko wymaga ogromnej ilości czasu, odpowiedzialności i również dużej ilości rzeczy niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Wyprawka dla niemowlaka to długa lista i warto ją dobrze przemyśleć i zaplanować. W końcu to niemały koszt. Co powinno znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka?

1. Miejsce do snu
Najważniejszym elementem wyprawki, i przygotowań na przyjście dziecka, jest wybranie miejsca do spania dla naszego dziecka. Niektórzy rodzice decydują się na spanie z niemowlakiem w jednym łóżku co ma nawet swoją nazwę – cosleeping. Jednak nie jest to do końca bezpieczne rozwiązanie. Spanie razem z niemowlakiem zwiększa ryzyko śmierci łóżeczkowej. Istnieje ryzyko, że któreś z rodziców przypadkowo poddusi dziecko podczas snu. Znacznie lepszym pomysłem będzie zakupienie dostawki do łóżka, która pozwoli nam na spanie blisko dziecka bez ryzyka śmierci łóżeczkowej. Jednak wciąż najbardziej popularnym wyjściem jest zakup tradycyjnego łóżeczka dla niemowląt. Wiele rodziców stawia je u siebie w sypialni i przenosi do osobnego pokoju, kiedy dziecko podrośnie. Wiele łóżeczek można użytkować nawet do trzeciego roku życia, dzięki zdejmowanemu bokowi łóżeczka. To dobre rozwiązanie, bo starcza na dłuższy okres czasu. Jeśli często wyjeżdżamy warto również zaopatrzyć się w kojec dla dziecka. Dzięki niemu nie będzie problemu z wyjazdem na weekend do rodziny, bo z łatwością będziemy mogli zabrać takie mobilne łóżeczko ze sobą.

2. Ubrania
Każde dziecko potrzebuje ubrań. Jednak nie warto przesadzać z zakupowym szaleństwem. W sklepach można znaleźć wiele ślicznych rzeczy dla noworodków i niemowląt, które wizualnie wyglądają prześlicznie, jednak są zupełnie niepraktyczne. Dżinsy i koszule nie są najlepszym ubiorem dla tak małego człowieka. Są zrobione ze sztywnych materiałów, które nie są przyjemne dla noworodka i nie ułatwiają mamie przebierania. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup po prostu bodów, śpiochów i półśpiochów. Kaftaniki również są wygodne dla mamy i dziecka. Najlepiej kupić po kilka par bodów z długim i krótkim rękawem, śpiochów, kaftaników oraz półśpiochów. Warto również pamiętać o skarpetkach i czapeczkach. Wybierając body warto zwrócić uwagę na sposób zakładania. Najwygodniejsze w codziennym użytkowaniu są body, które można rozpiąć na całej długości tak, że nie ma konieczności ściągania ich przez głowę dziecka. Przy zakupie ciuchów zwróćmy uwagę na materiały z jakich są wykonane ciuszki. Te pierwsze stroje, które zabierzemy do szpitala, powinny być uszyte z materiały który można prać w dziewięćdziesięciu stropnicach. To bardzo ważne, bo po wyjściu ze szpitala trzeba wyprać rzeczy w wysokiej temperaturze, by pozbyć się szpitalnych bakterii.

3. Akcesoria dla niemowląt
Dzieci potrzebują sporo rzeczy. Musimy zaopatrzyć się w pościel dla niemowlaka i kilka kocyków. Pieluchy tetrowe również są obowiązkowym punktem każdej wyprawki dla niemowlaka. Jak już mamy wybrane miejsce do spania oraz ubrania warto kupić również:
– pościel i poszewki
– pieluchy tetrowe
– dwie butelki
– dwa smoczki
– ręcznik dla niemowlaka
– karuzelka
– wózek
– fotelik samochodowy
– leżaczek
– mata edukacyjna
– balsam dla niemowląt
– mydełko dla niemowląt
– wanienka
– puder lub maść przeciw odparzeniom
– dwa kocyki
– kombinezon, jeśli dziecko przyjdzie na świat zimą

Wyprawka składa się z wielu przedmiotów, które potrzebne są dziecku i mamie do codziennego funkcjonowania. Warto ją dokładnie przemyśleć i zorganizować. Zostawianie tak dużych zakupów na końcówkę ciąży nie jest najlepszym pomysłem. Przyszła mama może nie mieć już siły na bieganie po sklepach, poza tym w ostatnich tygodniach nie wiadomo, kiedy zaskoczy nas poród. Wyprawkę warto zacząć kompletować już w połowie ciąży i stopniowo kupować nowe rzeczy. W ten sposób unikniemy niespodzianek i będziemy gotowi na przyjście na świat dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here