dzieci w domu
fot. pexels.com

Dzieci to prawdziwy skarb, zwłaszcza gdy są znudzone i rodzice już nie mają pomysłu, co mogą z nimi robić w domu. Nie należy się stresować takich sytuacji, a szukać sposobu na walkę z dziecięcą nudą! Przecież dzieci w domu ożywiają każdy kąt i tchną życie w mieszkanie.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/dzieci-w-mieszkaniu/

Kreatywnie

Jeśli jesteś rodzicem to pewnie nie raz już słyszałeś od swoich dzieci, że są znudzone, że nie wiedzą co mogą zrobić i żebyś się z nimi pobawił. Z pewnością nie masz czasu, albo chęci, ale nie zawsze to jest dobrym rozwiązaniem, żeby odsyłać dzieci z kwitkiem do swojego pokoju.

Jako rodzic możesz podejść do sprawy kreatywnie. Widząc, że dzieci się nudzą możesz albo wymyślić dla nich jakieś ciekawe zajęcie, albo sprowokować je do samodzielnej walki z nudą, by wyzwoliły swoją kreatywność.

Dzieci mają ogromną wyobraźnię, zatem jeśli dobrze nimi pokierujesz, z pewnością wymyślą świetną zabawę, do której będziesz mógł również dołączyć! A jeśli nie chcesz się z nimi bawić z jakiś powodów, zawsze możesz je poprosić o przygotowanie czegoś dla ciebie, może laurki, i zadanie im tego wyzwania na następną godzinę.

Edukacyjnie

Jeśli dzieci się nudzą, możesz je zachęcić do nauki. Spokojnie, nie do odrabiania zadań domowych, jak to robili surowsi rodzice w czasach naszej młodości, ale do nauki czegoś nowego. Możesz spytać dzieci, czego chciałyby się nauczyć z codziennego życia dorosłych w domu. To może być gotowanie, sprzątanie, albo inne prace domowe, które wykonacie razem mając świetną zabawę.

Możesz również pokusić się o zorganizowanie dzieciom czasu poprzez dodatkowe lekcje hobbystyczne. Może twoje dzieci lubią coś robić i chciałyby się w tym rozwijać? To idealny pomysł, by posłać je na lekcje i rozwinięcie ich pasji, a do tego ty zyskasz cenny czas na odpoczynek! Oczywiście nie myśl o tym w złym kontekście, pierwszym celem tego procesu jest inwestycja w pasje twoich dzieci, dlatego na siłę niczego nie wymyślaj! Może dzieci dopiero odkrywają, co je interesuje?

Przeczytaj też: http://www.republikadzieci.pl/zmiana-modelu-rodziny-na-22/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here