Różne rodzaje róż

0
5519

W naszym kraju rośnie wiele rodzajów kwiatów. Znane są nam kwiaty polne, które cudownie umajają łąki i zdobią teren przy drogach. A jeszcze bardziej znane są nam kwiaty, które uprawiamy w ogródkach lub te, które rosną na naszych trawnikach wokół domu, na tarasach lub na balkonie.

Do najbardziej popularnych, rozpoznawalnych i lubianych kwiatów należą róże. Są róże wielkokwiatowe, pnące, rabatowe, na pniu. Róże posiadają też różne kolory, lecz najbardziej popularne są te koloru czerwonego, które są wręczane osobie ukochanej i świadczą o uczuciu. Czerwone róże wszędzie prezentują się pięknie, bo z racji purpury są z daleka widoczne czym ubarwiają środowisko. Innej kolory róż również są pięknymi kwiatami tym bardziej, że dziś uprawia się różne rodzaje tej rośliny ozdobnej.

Na świecie znanych jest ponad 200 gatunków róż, a w tym około 4000 odmian. Lista gatunków obejmuje między innymi róże czerwonawe, róże żółte, róże igiełkowate, róże kolczaste, róże sine, róże białokwiatowe, róże drobnokwiatowe, róże francuskie, róże węgierskie, róże rosyjskie, róże pomarszczone, róże eliptyczne, róże alpejskie, róże damasceńskie, róże dzikie i wiele jeszcze innych gatunków róż. Pierwsze róże rosły na ziemi już wiele milionów lat temu. Sądzi się że najpierw pojawiły się na terenie Azji, a zwłaszcza Chin. Dziś rosną w Chinach, w Ameryce Północnej, w całej Europie, a nawet w północno-zachodniej Afryce.

Róże są piękne, lecz potrafią kłuć, bo posiadają kolce. Jednak ich piękny wygląd i olejki eteryczne przyćmiewają ból płynący z ewentualnego zakłucia się kolcem róży. I wszyscy je hodują lub kupują i obdarowują się nimi nawzajem. Już w czasach przed naszą erą róża uważana była za królową wszystkich kwiatów i nie zmieniło się to do dziś. Tym bardziej, że dziś mamy ogromny wybór tych kwiatów. Mamy do wyboru odmiany o różnych kolorach. Jak również o kwiatach pełnych i półpełnych oraz zapachowych i bezzapachowych. W naszych ogrodach najczęściej sadzimy róże niskopienne, a przy domach róże wysokopienne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here