syndyk

Reprezentantów oraz kandydatów do podjęcia się pracy w takim zawodzie rejestruje prezes Sądu Rejonowego. Syndyk jest zatem osobą pracującą w imieniu danego sądu. Również bezpośredniemu podlewa, a wynika to z podstaw prawnych. Praca osoby na takim stanowisku wobec upadającego przedsiębiorstwa posiada skutki prawne, a Ty działasz w ramach własnej odpowiedzialności cywilnej. Jak wygląda to w przypadku własnej działalności gospodarczej? Czy własny interes to dobry pomysł na biznes w takim zawodzie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jako-syndyk/

Czy praca na własny rachunek jako syndyk jest możliwa?

Interpretacja Izby Skarbowej w Bydgoszczy w 2016 roku dopuszcza taką możliwość. Wówczas rozpatrywane są sprawy z indyka, który prowadził działalność w postępowaniu naprawczym je upadłościowym. Dodatkowo, na zlecenie sądu, możesz pracować jako rzeczoznawca ekonomiczny oraz biegły, a także zajmować się wydawaniem decyzji dla organów administracyjnych. Wynagrodzenie w takiej sytuacji klasyfikowana jest jako przychód, pochodzących z działalności wykonywanej osobiście. Każdy zlecający mu podmiot staje się wówczas płatnikiem PIT, a także pobiera zaliczkę.

Najnowsze oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Praca syndyka – własna działalność gospodarcza

Prawo mówi, o dwóch rodzajach źródła przychodu jako syndyk prowadzący działalność. Jest to działalność wykonywana osobiście oraz działalność gospodarcza. To w jaki sposób zostaniemy zakwalifikowani zależy od formy, w której wykonywany jest nasz zawód. Wedle artykułu 13 punktu 6 ustawy o PIT do dochodów z pracy wykonywanej osobiście możemy zaliczyć również wynagrodzenia, które zostały zlecone przez organ władzy rządowej, administracji sądowej sądu czy prokuratora. Jest to istotne, zwłaszcza jeżeli zrobiły to te podmioty, na podstawie własnych przepisów publikujących je do podjęcia stosunkowy działań.

Zobacz też: http://www.kosmetyka.edu.pl/jak-zostac-florysta-wymagania-zawodowe-do-podjecia-pracy-jako-florysta/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here