Filmy i bajki dla dzieci

Filmy oraz bajki towarzyszą naszym dzieciom już od najmłodszych lat. To one bardzo często zajmują ich uwagę kiedy my musimy skupić się na innych obowiązkach domowych. Musimy pamiętać o wyznaczeniu odpowiednią ilość czasu na tą przyjemność. Zbyt długie oglądanie telewizji przez naszą pociechę może przynieść negatywne skutki. Przed włączeniem filmu dla dziecka powinniśmy się zastanowić jaki cel edukacyjny może nam on przynieść. Niektóre bajki pomagają naszym dzieciom w nauce alfabetu, liczb lub słówek w języku obcym. Inne natomiast dzięki swojej fabule przekazują mniej lub bardziej ukryty sposób postępowania w naszym codziennym życiu. Przedstawię teraz bajki oraz filmy dla dzieci które odniosły największy sukces w naszym kraju.
Smerfy czyli niebieskie stworzenia żyjące w swojej magicznej wiosce. Ich wrogiem jest czarodziej Gargamel który wraz ze swoim kotem Klakierem chce złapać wszystkie smerfy i wykorzystać ich magię. Każdy odcinek posiada inny motyw przewodni który pozwoli naszym dzieciom inaczej spojrzeć na otaczający go świat. Jest to idealna propozycja dla całej rodziny. Swoją historie smerfy zaczęły jako komiks, później powstał serial animowany, a na końcu stworzono 3 produkcje filmowe.
Kolejna propozycją jest Król Lew uważany przez wielu za najlepszą animacje dla dzieci. Przedstawione tam sceny oraz bohaterowie pokazują prawdziwe wartości takie jak miłość lub przyjaźń. Film ten posiada również niezapomnianą ścieżkę dźwiękowa, a słowa hakuna matata zapamięta każdy do końca swoich dni. Jest to propozycja która pod żadnym pozorem nie może zostać pominięta przez rodzica i jego pociechę.
Shrek jest to kolejny film animowany przeznaczony do oglądania dla całej rodziny. Film ten opowiada historię ogra żyjącego na bagnie. Dzięki bohaterom takim jak osioł film pozwala wybuchać nie kontrolowanym śmiechem. Filmu ukazał się aż w czterech częściach co pozwoli na wiele godzin seansu dla naszego dziecka.
Kubuś Puchatek czyli ponadczasowa propozycja. Jest to historia opowiadana o misiu który uwielbia jeść miód. Mieszka w Stumilowym lesie razem z innymi zwierzętami- tygryskiem, prosiaczkiem, królikiem, kangurzycą oraz kłapouchym. Przygody Kubusia Puchatka powinny przypaść do gustu każdemu dzieciakowi nie zależnie od płci. Bardzo często dzieci posiadają jako pluszaka jakiegoś bohatera występującego w Kubusiu Puchatku, a później jak trochę podrosną mogą śledzić jego dzieje w opowieściach.
Dla trochę starszych dzieci polecamy film Harry Potter. Jest to adaptacja książki J.K. Rowling o tym samym tytule. Film opowiada o przygodach młodego czarodzieja Harrego który wychowywał się u ciotki i wujka ponieważ jego rodzice zmarli. Pewnego dnia dostał list z Hogwartu co otworzyło mu drogę do bycia potężnym czarodziejem. W Hogwarcie razem z przyjaciółmi musi stawić czoło niebezpieczeństwu i pokonać śmiertelnego wroga Voldemorta. Harry Potter oferuje aż 8 filmów co pozwoli nam na długą rozrywkę z czarodziejem uwielbianym przez wszystkie pokolenia.
Bolek i Lolek film od polskiego producenta to jeden z najlepszych wyborów dla dzieci. Początkowo pierwsze kreskówki nie posiadały dialogów nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu wielkiego sukcesu.Bajka ta jest wciąż aktualna i powinna również zadowolić dzisiejszego młodego widza. Obecnie możemy znaleźć dużo gier edukacyjnych dla dzieci gdzie głowni bohaterowie to własnie Bolek i Lolek
Ostatnią propozycją jest film Auta. Propozycja ta powinna spodobać się szczególnie męskiej części widowni. Główny bohater Zygzak McQueen to samochód wyścigowy który marzy o zdobyciu najważniejszego trofeum Złotego Tłoka. Aby tego dokonać musi przejść wewnętrzną przemianę z krnąbrnego, zuchwałego i trochę próżnego bohatera. Dzięki świetnym przyjaciołom udaje mu się tego dokonać, ale czy uda mu się również zdobyć wymarzone trofeum? Z tym pytaniem zostawiam was do obejrzenia tego świetnego filmu.
Jak widać możemy znaleźć masę świetnych filmów dla naszych dzieci. Zarówno dla tych mniejszych jak i trochę większych. Oglądając filmy spędzajmy ten czas razem z nimi

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/mamipapi.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here