Które praktyczne pomoce dla metody Montessori wybrać

Metoda Montessori cieszy się popularnością na całym świecie. Wyróżnia się ona całościowym i indywidualnym podejściem do dziecka. Najważniejsze jest, by podążać za maluchem, a jednocześnie umożliwić mu wszechstronny rozwój, poprzez udostępnianie odpowiednich zabawek i pomocy edukacyjnych. Po jakie konkretnie przedmioty warto sięgnąć?

Pomoce dydaktyczne stosowane w metodzie Montessori

W metodzie Montessori zakłada się, że środowisko i przedmioty dookoła dziecka, konieczne by były dla niego stymulujące i ciekawe. Powinny być więc proste w formie, a jednocześnie przyjemne w dotyku i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dobrze, by działały inspirująco na wyobraźnie dziecka, zachęcając je do eksperymentowania czy też łączenia z innymi elementami. Jednocześnie akcesoria te powinny być łatwe do autokorekty. Są nimi ni. korale, patyki, foremki czy puzzle.

Gdzie znaleźć pomoce Montessori?

Profesjonalne pomoce Montessori znaleźć można w ofercie sklepu Moje Bambino. W asortymencie są dostępne m.in. drewniane puzzle i układanki, pudełka z otworami na figury geometryczne czy ramki do zapinania lub wiązania. Dzięki nim, dziecko ćwiczy zdolności manipulacyjne, a także poznaje fakturę różnych przedmiotów, jednocześnie ucząc się ich kolorów i kształtów. Warto sięgnąć także po tzw. tablety manipulacyjne, służące do ćwiczeń takich czynności jak przekładanie, przesypywanie, czy przelewanie. Ciekawą opcją są kostki dotykowe, umożliwiające poznawanie przez dotyk różnego typu materiału. Pomoce Montessori mogą służyć także dzieciom w wieku szkolnym. Często sięga się np. po koraliki matematyczne, ułatwiające wykonywanie operacji matematycznych lub specjalnych kart do gry memory, dzięki którym można powtarzać i utrwalać szkolny materiał. Warto także postawić na kolorowe mapy i plakaty, dzięki którym uczniowie mogą zapamiętać pewne informacje za użyciem pamięci wzrokowej. Wszystkie propozycje mają walor nie tylko edukacyjny. Są one przede wszystkim atrakcyjne dla dziecka i sprawiają, że proces edukacji jest dla niego świetną zabawą.

Metoda Montessori dla dzieci przynosi spektakularne efekty. Warto więc z niej czerpać, chociażby częściowo. W sklepie internetowym Moje Bambino można znaleźć najróżniejsze pomoce dydaktyczne, dzięki którym dziecko będzie się harmonijnie rozwijało, a jednocześnie będzie mieć zapewniony wysoki stopień stymulacji sensorycznej. Zróżnicowane, uwzględniające różne zmysły dziecka materiały będą dla niego prawdziwą inspiracją, która przekłada się na jego rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here