Kupujemy prezent dla dziecka.

Kilkadziesiąt lat temu prezenty dla dzieci były bardzo skromne, bo i ich wybór był bardzo ograniczony. Nie było takiego wyboru wśród lalek, samochodzików, czy klocków, nie mówiąc już o jakiś mówiących, śpiewających i poruszających się zabawkach. Ale dzisiaj również nasz wybór nie jest łatwy, ponieważ tych rzeczy jest po prostu za dużo. Kiedy kupujemy jakiś prezent dla dziecka zastanawiamy się, czy będzie się bawił tą zabawką, którą mu kupimy, czy odstawi to na bok. Prezent dla dziecka musi przede wszystkim być ciekawy, tu już nie wystarczy zwykła lalka. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko i czy to chłopiec, czy dziewczynka, jak również to, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na zakup upominku.

Jeżeli chcemy kupić coś dla dziecka do którego wybieramy się na urodziny, to najlepiej najpierw skonsultować wybór prezentu z rodzicami, ponieważ po pierwsze nie chcemy przecież kupić nietrafionej zabawki, a po drugie może się okazać po rozpakowaniu, że dziecko posiada już takie same klocki, czy domek. Tak jak wspomniałam wcześniej prezent powinien być dopasowany do wieku malucha, taki upominek powinien przede wszystkim być bezpieczny dla dziecka, jeśli jest ono bardzo małe, to najlepiej żeby nie miało małych elementów, czy ostrych końcówek. Zacznijmy od lalki, czyli chyba jak bardziej popularnego prezentu wśród dziewczynek. Kiedyś bardzo cieszyła zwykła lala z włosami, a ubranka szyła często mama. Teraz bez żadnego problemu możemy dokupić do lalki całe zestawy u brań. Dziewczynki lubią czesać swoje lalki, robić im różne fryzury, tak więc można jeszcze zaopatrzyć się w taki mały zestaw fryzjerski. Dziś kupimy lalki, które mówią, cytują wierszyki, płaczą, czy nawet śpiewają. Jest to dobry pomysł na prezent, ale po warunkiem, że jesteśmy pewni, że dziewczynka się ucieszy i będzie się taką lalką bawić. Jeżeli nie, to zawsze mamy ogromny wybór wśród różnego typu maskotek – misiów, czy innych zwierzaków, a nawet postaci z bajek. Takie maskotki również mają funkcję mówienia i śpiewania. Kiedyś było to nie do pomyślenia, żeby bawić się takimi zabawkami, dziś nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jeśli chcemy kupić prezent chłopczykowi, to pierwsza nasza myśl słania się ku zakupie samochodu, ale nawet w takim przypadku warto zapytać się rodziców dziecka, czy będzie się tym bawił. Może warto rozejrzeć się za jakimiś fajnymi klockami, z których można zbudować na przykład małe miasteczko. Takie klocki są bardzo fajnym upominkiem, ponieważ do takiej zabawy mogą przyłączyć się rodzice i wspólnie budować ze swoim dzieckiem. Kolejnym bardzo fajnym prezentem są książki, które jak się dzieciom wydaje, potrafią być nudne, a tak przecież wcale nie jest. W książkach dla dzieci jest mnóstwo kolorów i ciekawych tekstów. Taką książką można zachęcić dziecko do czytania, czy na początek oglądania historii. Oprócz lalek, misiów, czy samochodów można zdecydować się na zakup gry planszowej, oczywiście dopasowanej do wieku dziecka. Takich gier jest dzisiaj naprawdę dużo, szczególnie dla mniejszych dzieci w wieku już nawet od pięciu, czy sześciu lat. W taką grę można grać całą rodziną, a więc oprócz świetnej zabawy, jest to również wspólne rodzinne spędzanie czasu. Możemy pokusić się nawet o grę typu Twister, która jest zręcznościowa i wymaga nie lada gimnastyki, ale to bardzo fajna przyjemna gra, a przy tym bardzo wesoła.

Prezent dla dziecka nie musi być wyszukany i bardzo drogi cenowo. Dziś nie tak łatwo zadowolić dziecko jakimś prezentem, ponieważ kiedy ma wszystko ciężko wybrać jest coś, z czego by się cieszyło i co skupiło by jego uwagę. Nie kupujmy więc w sposób nieprzemyślany – pierwszej lepszej zabawki z najbliższej półki, bo to przecież nie o to chodzi. Pomyślmy, z czego cieszyło by się najbardziej. Pamiętajmy, że ładnie zapakowany upominek bardzo ucieszy malucha, tak więc nie zapominajmy również o tej wizualnej stronie prezentu tak, aby dziecko miało dużą radość z odpakowywania naszego podarunku – kolorowy błyszczący papier i duża kokarda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here