Łóżko dziecięce

Urządzając pokój dziecka dużą uwagę należy przywiązać przede wszystkim do wyboru odpowiedniego łóżka, ponieważ wpływa ono na komfort, długość i jakość snu dziecka. Łóżko przede wszystkim powinno być odpowiednio dopasowane do wieku dziecka. Gdy chodzi o niemowlęta i małe dzieci łóżeczko powinno mieć szczebelki, które chronią dziecko przed upadkiem. W przypadku noworodków dobrą alternatywą dla tradycyjnego łóżeczka jest kosz mojżesza. Jest on dużo mniejszy od tradycyjnego łóżeczka, dlatego bez trudu można postawić go w salonie, sypialni czy nawet na balkonie. Dodatkowo zazwyczaj wyposażony jest on w kółka, które umożliwiają przenoszenie kosza do innych pomieszczeń. Modele bez kółek mają wygodne rączki, dzięki którym kosz można wygodnie transportować. Dzięki temu że jest on małych rozmiarów, można zabrać go ze sobą w podróż, ponieważ bez trudu zmieści się do bagażnika samochodu.
Kosz zazwyczaj ma także praktyczną budę, która zwiększa u dziecka poczucie bezpieczeństwa i ogranicza dopływ światła.
Szukając łóżeczka dla niemowląt, warto zastanowić się nad modelem z opuszczanym bokiem. Umożliwia to dostawienie łóżeczka dziecka do łóżka rodziców. Dzięki temu maluszek czuje się bezpieczniej, a rodzice mają go zawsze blisko siebie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w nocy, gdy dziecko często się budzi.
Kilkuletnie dzieci powinny mieć łóżko odpowiednio dopasowane do ich wzrostu. Kilkuletnie maluchy często mogą mieć tendencję do spadania z łóżka w czasie snu, dlatego warto zwrócić uwagę aby łóżko miało wyższy bok, który skutecznie zabezpieczy malucha.
Gdy dwoje dzieci mieszka w jednym pokoju doskonałym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe. Taki model pozwala zaoszczędzić sporą ilość miejsca w pomieszczeniu, a dla dzieciaków spanie na łóżku piętrowym jest ogromną frajdą. Łóżko piętrowe można wstawić również do pokoju jedynaka, a na dole zamiast drugiego łóżka można umieścić biurko bądź stworzyć tam kącik z zabawkami.
Najlepszym wyborem jest łóżko dziecięce które rośnie wraz z dzieckiem. Gdy dziecko jest malutkie, jest ono wyposażone w szczebelki. Po kilku latach szczebelki można z łatwością odkręcić i łóżeczko jest odpowiednie dla kilkulatka. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy, gdyż nie trzeba kupować kolejnego mebla gdy maluch staje się bardziej samodzielny.
Warto zastanowić się nad rozkładanym fotelem gdy pokój dziecka jest bardzo mały. Fotel na noc rozsuwa się i powstaje wygodne łóżko. Dodatkowo, najczęściej fotele wyposażone są w skrzynię, w której można przechowywać pościel. W razie potrzeby łóżko można złożyć. Fotele występują zazwyczaj w wersji jednoosobowej bądź dwuosobowej.
Dużą uwagę trzeba zwracać na materiał z jakiego wykonane zostało łóżko dziecięce. Najlepiej gdy jest ono wykonane z naturalnych materiałów, na przykład drewna. Pomalowane powinno być farbą hypoalergiczną, bezpieczną dla małych dzieci. Farba nie powinna mieć intensywnego zapachu.
Nie bez znaczenia jest również pościel. Powinna być ona wykonana z naturalnych tkanin, na przykład z czystej bawełny. W porze zimowej doskonale sprawdzają się pościele flanelowe lub polarowe, ponieważ są one bardzo ciepłe.
Dzieci chętniej kładą się do łóżka, gdy na pościeli umieszczony jest wizerunek ulubionego bajkowego bohatera. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa dziecka i ułatwia samodzielne zasypianie w swoim pokoju.
W przypadku chłopców najczęściej są to rezolutne psiaki, dzielny strażak, odważne samoloty, zwierzęta z zoo, maszyny budowlane, pociągi czy też drużyna piłkarska.
Z kolei każdą małą dziewczynkę ucieszy z pewnością pościel z wizerunkiem małej księżniczki, ulubionych zwierząt czy słodkich kucyków.
Pościele dostępne są w sklepach z akcesoriami dla dzieci oraz w sklepach internetowych. Jest to świetny pomysł na prezent z okazji urodzin lub imienin.
Ważne, aby kołdra i poduszka zawierała antyalergiczne wypełnienie, całkowicie bezpieczne dla małego dziecka. W porze letniej warto zainwestować w lekką kołdrę, pod którą dziecko nie będzie się pociło.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/mamipapi.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here