Pokój niemowlaka.

Każda przyszła mama marzy o wspaniałym pokoiku dla swojego malucha. Wybiera kolory ścian, odpowiednie mebelki, wprowadza niepowtarzalny nastrój dzięki różnym dekoracją oraz dba o funkcjonalność pomieszczenia. Wiele przyszłych mam zastanawia się co jest najważniejsze w pokoju dla niemowlaka przez pierwsze miesiące jego życia. Obecnie na rynku jest ogromny wybór wyposażenia pomieszczeń. Z tego powodu wiele osób nie potrafi podjąć decyzji, które dane mebelki czy dekoracje będą odpowiednie. W takim razie w co powinien być wyposażony pokój niemowlaka? Ważne jest, aby zacząć od najbardziej koniecznych rzeczy. Oto kilka z nich, które powinny tam się znaleźć.
* Łóżeczko – Wielu rodziców boryka się z jego wyborem. Spowodowane jest to ogromną ilością tego asortymentu na rynku. Warto wziąć pod uwagę materiał, z którego będzie wykonane, regulację wysokości oraz rozmiar łóżeczka. Należy pamiętać, że dobrze dobrane łóżeczko sprawi, że niemowlę będzie miało zapewniony bezpieczny sen. Wybierając łóżeczko należy zwracać uwagę na materiał, ponieważ niekiedy mogą posiadać drzazgi czy farbę, która odpada. Natomiast rozmiar łóżeczka najlepiej wybierać standardowy (120×60 cm). Występują również większe, lecz trzeba w takim przypadku liczyć się z zakupem większego materaca. Kolejną kwestią jest regulacja wysokości, dzięki której wraz ze wzrostem dziecka możemy ją zmieniać. Szczebelki również powinny zwrócić szczególną uwagę przyszłych rodziców. Powinny być zaokrąglone i umieszczone w takiej odległości, aby dziecko nie miało możliwości włożenia między nie główki. Dobrze jeśli łóżeczko zawiera w wyposażeniu szufladę na przechowywanie najpotrzebniejszych rzeczy dając w ten sposób wygodę w opiece nad dzieckiem.
* Przewijak – Przewijanie stanowi główną czynność w pielęgnacji noworodka. Warto więc wyposażyć pokój w przewijak. Wyróżnić można zakładany na łóżeczko lub zamontowany na komodzie. Opcja z komodą jest rzadziej wybieraną ze względu na zajmowanie powierzchni pokoju oraz często wygórowane ceny. Trzeba wziąć pod uwagę również to, że przewijak jest potrzebny tylko w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy nie jest jeszcze bardzo ruchliwe.
* Wanienka – Jest to jedno z podstawowych akcesoriów, które powinny znaleźć się w pokoju malucha. Dzięki wanience kąpiel staje się bezpieczniejsza, wygodniejsza oraz dla wielu rodziców prostsza. Ważne jest, aby przy zakupie zwrócić uwagę na matę antypoślizgową, która zapewnia stabilność podczas kąpieli oraz wyklucza możliwość ślizgania się dziecka.
* Fotel do karmienia dziecka – Niezależnie czy mama dziecka decyduje się na karmienie piersią czy z butelki, warto wyposażyć pokój w wygodny fotel. Najlepiej jeśli jest dopasowany do wzrostu oraz jest duży. Dodatkowym atutem jest, gdy posiada w zestawie podnóżek, zapewniając w ten sposób matce dziecka większy komfort przy jego karmieniu .
* Rożek dla noworodka – Rożek przydaje się w różnych sytuacjach. Najczęściej rodzice używają go podczas karmienia, utulania do snu czy podczas prostych czynności pielęgnacyjnych. Przy zakupie należy dobrze dobrać rozmiar oraz materiał, z którego jest wykonany rożek. Przez wielu rodziców najczęściej polecana jest bawełna, która jest przyjemna oraz delikatna dla skóry dziecka. Kolejnymi zaletami tej tkaniny są m.in higroskopijność oraz zapewnienie przewiewu. Należy również zwrócić uwagę na usztywnienie w rożku. Dzięki niemu rodzice czują się pewniej, a dziecko posiada większą asekurację.
* Pościel – Przy zakupie pościeli dla niemowlaka należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana. Najlepszym wyborem jest bawełna. Kolejną ważną kwestią jest wypełnienie kołderki. Najlepiej kiedy nie jest wykonane z tworzyw sztucznych. Trzeba wziąć pod uwagę również czy kołdra nie jest alergizująca oraz czy będzie łatwa w użytkowaniu.
W pokoju niemowlaka powinny również znaleźć się pieluszki bawełniane, płyny do kąpieli, balsamy, butelka, body, smoczek, kocyk, nawilżające chusteczki oraz oliwka. Na szczęście dziewięć miesięcy to bardzo dużo czasu na skompletowanie najważniejszych przedmiotów do pokoju niemowlaka. Warto wziąć do serca opinie innych, doświadczonych już rodziców. W taki sposób można ograniczyć ilość zakupionych rzeczy do minimum.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/mamipapi.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here