kawalerka

Kiedy nadchodzi wreszcie czas na wyprowadzenie się od rodziców, ale nie stać Cię na wynajęcie komfortowego kilku pokojowego mieszkania, decydujesz się na kawalerkę. Bardzo dużym plusem jej jest to, że sprząta się ją w bardzo szybkim tempie, ponieważ same mycie podłóg zajmuje kilka minut. Nieco większy problem pojawia się jednak z aranżacją wnętrza, a także doborem dekoracji. Nie możemy przecież zdecydować się na trzydrzwiową szafę oraz wielkie łóżko małżeńskie, kiedy w naszym pokoju mieści się jedynie pojedyncze łóżko oraz komoda. W jaki sposób więc urządzić kawalerkę, aby była przyjemna oraz funkcjonalna. Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-urzadzic-kawalerke/

Mała przestrzeń, a dodatki

Niestety w przypadku wystroju kawalerki bardzo dużą rolę odgrywa metraż. W przypadku kiedy posiadamy aneks kuchenny, nasza przestrzeń będzie wydawać się nieco większa. Jednak konieczne będzie utrzymanie w niej ciągłego porządku . Zaproszeni goście oraz ty sama będą cały czas widzieć stos brudnych talerzy, które znajdują się w zlewie.

Pomimo większej przestrzeni wiele osób ma problem z rozstawieniem mebli. Z pewnością będzie to jeden z głównych problemów jeśli chodzi o kawalerkę. Tak jak już wspominaliśmy wyżej, nie będziemy mieli bardzo dużego pola do popisu.

Jakie meble wybrać do kawalerki? 

W przypadku mieszkań które są wynajmowane nie możemy pozbyć się starych mebli. Jest to własność właściciela i nie możemy w nią ingerować. Ważne jest więc to, aby przy oglądaniu lokali, które chcemy wynająć zwrócić szczególną uwagę na miejsca do przechowywania. Może okazać się, że kawalerka która jest wizualnie po prostu cudem, będzie praktycznie w ogóle nie funkcjonalna. Po przywiezieniu naszych rzeczy, okaże się, że nie ma tam dla nich miejsca. 

Kluczem do sukcesu będzie kawalerka, która będzie idealna oraz będzie posiadała miejsce do przechowywania. Pamiętajmy jednak, że wszystko ma swoje granice i szafa trzydrzwiowa, która będzie zajmowała połowę całego mieszkania nie będzie dobrym wyjściem. Odpadają więc wszystkie masywne meblościanki i wysokie szafy rodem z PRL-u. 

Na jakie kolory się zdecydować? 

Przede wszystkim na jasne. Otworzą one nieco waszą przestrzeń. Dodatkowo pamiętajcie o meblach na wysokich nóżkach, które będą optycznie lepiej wpisywały się w waszą przestrzeń.

Zobacz też: http://www.zrozumdziecko.pl/lozko-czy-rozkladana-kanapa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here