Wózki dla dzieci

Narodziny dziecka to wspaniały czas dla rodziców. Jednak czasami przyszli rodzice mają problem z urządzeniem pokoju dla malucha czy zakupem podstawowych rzeczy. Do takich rzeczy zaliczamy przede wszystkim wózki dla dzieci, które towarzyszą im od pierwszych dni życia.
Jaki wózek wybierzemy dla malucha, będzie miało to wpływ na naszą wygodę.
Wózki dziecięce można podzielić na kilka rodzai:
– wózki głębokie
– wózki spacerowe
– wózki wielofunkcyjne
Kupując wózek należy zwrócić uwagę na:
stelaż – powinien być aluminiowy, wózek jest wtedy lekki i łatwiej go udźwignąć
koła – jest kilka rodzai: małe i duże pompowane, stałe lub skrętne
hamulce – można spotkać wózki z hamulcem ręcznym oraz z centralnym hamulcem tylnych kół i blokadą skrętności przednich
ustawienie rączki – jest bardzo ważne, gdy wózek będą prowadziły rożne osoby ( jak wiadomo każdy jest innego wzrostu ). Dlatego najlepiej sprawdzi się sprzęt z wysuwaną rączką lub regulacją wysokości.
pasy bezpieczeństwa – muszą posiadać opcję regulacji oraz ich mechanizm zapinania i odpinania, musi działać bez zarzutu.
budka – jeśli jest rozkładana, chroni malucha przed wiatrem i słońcem
kosz pod wózkiem – im jest większy tym lepiej, czasami oprócz rzeczy dla dziecka, możemy zmieścić małe zakupy. Dobrze jest aby był odpowiednio mocowany.
Wózki głębokie ( gondola ) – dobrze sprawiają się w pierwszych miesiącach życia małego człowieka. Dziecko będzie w nich leżeć oraz spać, dlatego ważne jest, aby były wygodne. Powinien być również odpowiednio długi, musimy brać pod uwagę że malutkie dziecko przykrywamy kocem a zimą dodatkowo kołdrą. Zbyt krótka gondola będzie ograniczać ruchy dziecka. Dobrze jest gdy wózek posiada funkcję podnoszenia oparcia, która przyda się, gdy dziecko zacznie próbować siadać. Ważne jest, aby wózek był lekki, dlatego przy zakupie trzeba zwrócić uwagę z jakiego materiału zrobiony jest stelaż.
Kolejną istotną sprawą przy zakupie wózka są jego koła, w przypadku gondoli sprawdzą się duże koła, które amortyzują wstrząsy.
Ważne jest również, aby ustawienie gondoli było montowane tyłem do kierunku jazdy, dziecko wtedy może widzieć rodzica.
Wózki spacerowe – przeznaczone są dla tych dzieci, które stabilnie siedzą. Wózki te powinny również mieć podnoszone oparcie, aby w momencie uśnięcia dziecka można je było opuścić w dół. Dobrze sprawdza się też regulowany podnóżek, maluchy nie lubią jak wiszą im nóżki. Przy wyborze spacerówki można zwrócić uwagę czy jest możliwość obrócenia siedziska.
Wózki wielofunkcyjne – to nowoczesne wózki, które rosną wraz z dzieckiem, zapewniając mu przez cały czas komfort i bezpieczeństwo.
Wózki 3 w 1 zapewniają jeden wydatek, posiadają prostą obsługę oraz zajmują niewiele miejsca. Posiadają atestowany fotelik, przystosowany do bazy isofix dla osób posiadających samochody.
Isofix to najpopularniejszy i najbezpieczniejszy system mocowania fotelika. Są to dwa zaczepy, umieszczone pomiędzy siedziskiem a oparciem fotela samochodowego, przymocowane do nadwozia. Od 2006 roku jest to standardowe wyposażenie każdego modelu samochodu.
Aby zamontować fotelik dwa zaczepy przypina się do uchwytów w aucie, robi się to sprawnie i szybko. Po zatrzaśnięciu zaczepów fotelika, wystarczy dosunąć bazę do oparcia. Zamontowany w ten sposób fotelik jest przytwierdzony do samochodu co nie daje możliwości, aby podczas wypadku przesunął się.
Koszty wózka dziecięcego są bardzo różne, za wózek z renomowanej firmy możemy zapłacić nawet 10 tyś. zł. Sprzęty ze średniej półki to koszt około 3 tyś zł. Na stronach internetowych jest wiele firm sprzedających wózki dziecięce a ich ceny za wózek spacerowy nie przekraczają czasem 200 zł.
Jeśli chcemy zakupić funkcjonalny wózek w przystępnej cenie dobrze jest pochodzić po komisach lub przejrzeć oferty na internecie osób sprzedających używane wózki. Możemy trafić na ofertę idealnego wózka za niską cenę.
Według opinii wielu mam, najlepszy wózek to taki, który jest lekki, zwrotny, świetnie jeździ, posiada dużą budkę oraz spore siedzisko i oczywiście szybko się składa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here