Wyprawka dla niemowlaka- jak skompletować ją mądrze?

Temat wyprawki dla noworodka, to temat rzeka. Pomimo, że istnieją setki stron, na których doświadczone mamy radzą tym mniej doświadczonym, jak rozgryźć kwestie wyprawki dla swojego malca. Fakt faktem nie jest to tak proste, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Ponieważ każdy ma inne przekonania i przyzwyczajenia, różnimy się w wielu kwestiach, różne wizje wynosimy po prostu z domu, również takie problemy wyglądają u nas różnie. Najważniejsze jest w tym wszystkim zachowanie zdrowego rozsądku. Przyjście na świat nowego członka rodziny, to już jest wielka rewolucja w życiu każdego człowieka. Nie ma najmniejszego sensu podbijania swojego poczucia presji i obaw sprawami naprawdę drugorzędnymi.

Nie chcę przez to twierdzić, że pierwsza wyprawka dla noworodka nie jest ważna. W żadnym razie. Dzięki dobrze skomponowanej wyprawce, rodzice maja poczucie bezpieczeństwa i dobrze spełnionego obowiązku. Ale nie należy popadać w skrajności. Oczywiście fajnie, jeśli zapewnimy sobie i dziecku maksimum komfortu i wygody, ale należy wyraźnie wyraźnie zaznaczyć, że to maksimum nie oznacza zaraz wykupienia połowy sklepu z dziecięcymi akcesoriami. Niestety obecnie jesteśmy bardzo narażenie na społeczną presje. Rodzice obawiają się, że jeśli nie dopilnują wszystkiego na czas, spotkają się z jakimś napiętnowaniem, oskarżeniami o niedbalstwo czy kpinami. Warto zauważyć, że często motorem takiego postępowania osób trzecich jest po prostu brak wiedzy, doświadczenia, oraz ślepe zapatrzenie w reklamę.

Niestety reklama, jako oczywistą dźwignia handlu, każe nam myśleć, że potrzebujemy trzech walizek ubrań dla dzieciaczka i kolejnych tylu walizek różnorakich akcesoriów. O tym, że trzy czwarte z tego z tego zestawi nigdy nam się nie przyda, dowiadujemy się po czasie. A ni ma co się oszukiwać, akcesoria dla maluchów są niebotycznie drogie. Nikt raczej nie będzie ryzykował zdrowiem nowego członka rodziny, zaopatrując się w pierwszym lepszym dyskoncie. Gdy idzie o rzeczy istotne, raczej wybierzemy markowe, renomowane sklepy, bo one dają nam gwarancje bezpieczeństwa.

Ze względu na wszystkie te czynniki, warto bardzo dokładnie przygotować się do kompletowania naszej pierwszej wyprawki, aby nie wpaść w zakupowy szał. Przed wszystkim naprawdę warto sprawdzić wiedzę u źródeł. Młode mamy bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. O ile nie zajmują się aktywnie handlem dziecięcymi akcesoriami, ich opinia może być szczera i prawdziwa. Zwróćmy uwagę na to, kiedy rodziły, jaka była wówczas pora roku, co naprawdę im się przydało, a co było kompletnie nietrafianą inwestycją. Dzięki dokładnej analizie unikniemy mnóstwo niepotrzebnie wydanych pieniędzy.

Nie trzeba chyba wspominać o tym, że najważniejsze jest sporządzenie szczegółowej listy, na której dokładnie zanotujemy potrzebne nam akcesoria. Chodzi o to, aby podczas zakupów trzymać się wcześniej ustalonego planu. Jeśli pójdziemy na żywioł, może się zdarzyć tak, że ze sklepu wyjdziemy z mnóstwem niepotrzebnych przedmiotów. Kolejna ważna rzecz to aktywne korzystanie z naszej listy. Jeśli coś już mamy kupione, wykreślamy to listy i lecimy dalej. Jeśli o tym zapomnimy, możemy po prostu zacząć się dublować i zamiast jednego kocyka, zakupić kilka sztuk.

Ważne również, aby na naszej liści znalazły się rzezy absolutnie niezbędne, czyli takie bez których trudno się obejść świeżo upieczonym rodzicom. Takimi przedmiotami są np. ubranka, pieluchy, podstawowe kosmetyki, dobry kocyk dla malucha, pościel dla dzieci. To absolutne minimum, bez którego mama nie będzie się czuła komfortowo. To czoło naszej listy. Potem zapisujemy mniej niezbędne akcesoria, które można dokupić później. Generalnie dziś stres związany z zakupem wyprawki w ogóle nie powinien się pojawiać, ponieważ wszystko jest bardzo łatwo dostępne. Nawet, jeśli zapomnimy czegoś istotnego, możemy się w to zaopatrzyć w kilka chwil. Dotyczy to w szczególności kosmetyków dla dzieci. Maluch potrzebuje ich bardzo niewiele. Jeśli po drodze okaże się, że coś nam jednak będzie potrzebne, po prostu to dokupujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here