Zabawa w kreatywnym wydaniu

0
1314

Czy wiesz, że polscy rodzice są coraz bardziej świadomi? O ile jeszcze do niedawna wręcz zachwycaliśmy się nowoczesną technologią i zabawkami interaktywnymi właśnie w takim wydaniu, tak dzisiaj o wiele bardziej doceniamy akcesoria proste, ponadczasowe, ale jednocześnie całkowicie bezpieczne i wpływające na rozwój naszych pociech.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że plastikowa zabawka, która gra, świeci, a nawet mówi do dziecka i wydaje komendy, nie jest najlepszym wyborem. To dlatego, że szybko zostaje rzucona w kąt, kiedy tylko maluch pozna wszystkie jej funkcje i staje się zwyczajnie nudna. Nieco inaczej jest z zabawkami uniwersalnymi, które zaliczane są do grupy tych najbardziej edukacyjnych.

Jakie zabawki kreatywne wybierać?

Czy wiesz, że dobra zabawka, która wpływa na rozwój najmłodszych, może mieć prostą, niewyszukaną formę, a jednocześnie pobudzać wyobraźnię? Doskonałym przykładem są muszelki bilibo, które wykorzystywane mogą być w różnorodny sposób. Stają się wiaderkiem w piaskownicy, bujaczkiem, krzesełkiem, praktycznym pudełkiem, huśtawką, a w razie potrzeby nawet domkiem ukochanych lalek. Bilibo zyskały ogromną popularność niemalże na całym świecie właśnie ze względu na uniwersalność stosowania, prostą formę, a jednocześnie najlepszą jakość wyrobu.

Kolejny przykład ponadczasowych, kreatywnych zabawek, to dobrze wszystkim znane drewniane klocki. Te mogą być przecież wieżą albo torem wyścigowym. Można z nich stworzyć zagrodę dla zwierząt lub zamek księżniczki. Ich wykorzystanie zależy jedynie od wyobraźni najmłodszych.

To właśnie kreatywność sprawia, że jedna zabawka nie może się nudzić, a dziecko chętnie po nią sięga. Jednocześnie warto wybierać takie, które charakteryzują się doskonałą trwałością, dzięki czemu mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Te najbardziej kreatywne zabawki cieszą się zainteresowaniem od lat, przecież gadżety do zabawy wykonywane z drewna były jednymi z pierwszych zabawek dla dzieci w ogóle. Jeśli przetrwały do dzisiaj w tak prostej formie, to wiadomo na pewno, że spełniają swoją funkcję należycie.

Co ważne, wybierając zabawki kreatywne dla najmłodszych, warto brać pod uwagę ich zainteresowania oraz wiek. Nawet najlepsza, ale źle dopasowana zabawka może nie być wykorzystywana przez dziecko w sposób optymalny. Przed zakupem zawsze zaleca się dokładne zapoznanie się z etykietą informacyjną, jaką na opakowaniu zamieszcza producent. Pamiętajmy, że świetne zabawki kreatywne tworzą również polskie, lokalne firmy i to ich biznes warto wspierać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here