Buty dla dzieci

Kiedy dowiadujemy się, że będziemy miały dziecko, ogarniają nas różne emocje. Jest to jak najbardziej naturalne, ponieważ ciąży i narodzinom towarzyszy wiele niepokoju. Każdy normalny człowiek, który jest zdrowy psychicznie od czasu do czasu niepokoi się o swoich bliskich, nie inaczej jest w przypadku bobasa, który ma się urodzić. Nawet najbardziej optymistyczne i pozytywnie myślące osoby, nie będą ciągle tryskać entuzjazmem i frywolnie podchodzić do kwestii narodzin. Maluch będąc w brzuchu, ma tam ciepło i czuje się bardzo bezpiecznie. Warto tym pamiętać, kiedy się rodzi i zapewnić mu odpowiednio wysoką temperaturę. Musi się on przyzwyczaić do nowej rzeczywistości. Zajmuje to trochę czasu, jego rozwój jest w tym czasie niezwykle dynamiczny i rodzice z niedowierzaniem patrzą, jak zmienia się z dnia na dzień nie tylko z wyglądu.

Kiedy dziecko jest trochę starsze i zaczyna raczkować powoli zaczynamy myśleć o bucikach, jakie trzeba mu kupić. Stawianie pierwszych kroków jest bardzo ważne. Zazwyczaj dzieje się to około 12 miesiąca życia. Bobas jest wtedy na tyle silny, że zaczyna samodzielnie stawiać kroki. Najpierw asekuruje się i przytrzymuje rączkami. Jest z siebie bardzo dumny, kiedy przejdzie kawałek. Jest to również piękny widok, który zostaje w naszych sercach i umysłach na zawsze. Dobrze jest zapewnić mu odpowiedni rozwój i kupić nuty, które nie będą krępowały stopy. Muszą mieć sztywny zapiętek, najlepiej aby były sznurowane oraz były ciut luźniejsze w paluszkach, ale jednak musza być dobrze dopasowane. palce muszą mieć przestrzeń. Stopa jest bardzo elastyczną częścią ciała i niezwykle ważną. trzeba zapewnić jej komfort. Niekiedy w dorosłym życiu zapominamy o tym i nie przywiązujemy większej wagi do obuwia, a to wielka szkoda. Nadal powinniśmy dbać o stopy, nosząc prawidłowe, dobrze wyprofilowane obuwie ze skóry naturalnej

Buty dla dzieci nie muszą być wyjątkowo drogie, warto wybierać modele, które dziecko będzie chętnie nosiło Jeśli w sklepie mówi, że są niewygodne warto mu zaufać. Jeśli jest małe i są to jego pierwsze buciki, musimy opierać się na własnej intuicji i mądrości, bo maluch nam nie powie tego. Butów wykonanych z tworzyw sztucznych najlepiej unikać szerokim łukiem. Bucik jest w pewnym sensie ważniejszy od ubrania, ponieważ jeśli maluch nauczy się nieprawidłowo stawiać stopę, może mieć problemy w przyszłości. Konieczna może się okazać wizyta u ortopedy. Dlatego warto działać profilaktycznie i zapobiegać ewentualnym powikłaniom. Buty należy wybierać ze sztywnym zapiętkiem, ponieważ umożliwia to dobre stawianie stopy. Nóżka malucha jest niezwykle elastyczna. Trzeba zapewnić jej prawidłowy rozwój. Sznurowadła umożliwiają dostosowanie się buta do stopy. Jeśli wybierzemy materiał syntetyczny, zamiast naturalnego, stopa będzie się pocić.

Maluch na początku będzie się dużo wywracał, ponieważ nie umie jeszcze zbyt pewnie zachować równowagi. Nawet kiedy biegnie może się zachwiać i upaść. Pierwsze buty będą więc dość mocno zniszczone, ale nie ma się czym przejmować Trzeba pozwolić mu dużo chodzić po domu, ale chodzenie w mieszkaniu, gdzie wszystko jest mu znane, a przestrzeń ograniczona różni się od chodzenia po szerokich chodnikach, gdzie jest tyle rozpraszających czynników. Niektóre maluchy stają wtedy i obserwują, co się dzieje dookoła nich. To mali obserwatorzy. Trzeba pamiętać o tych zależnościach i pozwolić maluchowi rozwijać się własnym tempem. Każde dziecko jest inne, nie ma sensu martwić się tym, że rozwija się inaczej. Jeśli jest coś nie w porządku na pewno się o tym dowiemy lub zauważymy to w słusznym czasie. Takie przejmowanie się na zapas może wyrządzić wiele szkód.

Kupując buty nie należy sugerować się tylko ich ceną, jest to element, na którym nie warto oszczędzać. Jeśli mamy do wyboru zakup porządnych, ale drogich butów, lub tanich i kiepskiej jakości, znacznie lepiej jest wybierać obuwie droższe, ponieważ zapewni nam ono spokój i będziemy wiedzieli, że robimy, co w naszej mocy dla prawidłowego rozwoju niemowlaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here