Ciąża

Ciąża jest to okres, w którym chce być prawie każda kobieta. Jest to coś, co jest dla nich najlepsze na świecie i można to samo powiedzieć o ojcach, jednak to nie oni noszą dziecko w swoim brzuchu, a ich żony. Dlatego bardzo często to właśnie żony mają bardzo dużą więź ze swoim dzieckiem, a co za tym idzie są one bardzo przywiązane do tego, jakie ono będzie w przyszłości i co będzie robiło, a także jak zostanie wychowane. Ciąża wiąże się z pewnymi komplikacjami, które nie zawsze są negatywne, a czasami warto je poznać. Warto wiedzieć, jakie dodatkowe prawa i przyzwolenia przysługują kobiecie w ciąży, a także na co może ona sobie pozwolić, a co niestety powinna odpuścić. Ciąża jest to stan, który według ludzi uważany jest za najwyższy, ponieważ na świat przychodzi nowe dziecko i nowy człowiek, a co za tym idzie ten świat może funkcjonować dzięki właśnie nowym osobom, które przychodzą na ten świat. Dlatego nie tylko według ludzi ale także według prawa, jeśli chodzi o ciąże to jest to stan, który trzeba bardzo pilnować i dbać o wszystko co jest z nim związane. Jeśli była mowa o prawie, a także o ludziach to trzeba także wspomnieć o kościele, który także uważa, że ciąża jest czymś najpiękniejszym na świecie, a o kobietę w ciąży trzeba dbać podwójnie, a nawet potrójnie bo trzeba dbać o jej dziecko, o nią samą i o innych, którzy razem z kobietom będą świętowali narodziny dziecka.

Kobieta w ciąży
Najbardziej cieszą się kobiety na wieść o tym, że mogą iść na chorobowe, które nie jest zupełnie chorobowe, ponieważ według prawa polskiego ciąża to nie choroba. Jest to sprawa dyskusyjna jednak ciężko powiedzieć, że taka radość i coś co będzie w przyszłości bardzo dobre dla innych może być chorobą. Idąc dalej matka dziecka może iść na zwolnienie lekarskie jeśli ciąża przeszkadza jej w pracy, albo inaczej mówiąc jeśli praca przeszkadza w ciąży. Tak jak było to wspomniane wcześniej ciąża jest czymś bardzo istotnym i czymś na co trzeba zwracać bardzo uwagę i własnie z tego powodu bardzo często kobiety dostają zwolnienie nawet na pół roku i mają płacone za ten okres 100% swojej pensji, a co za tym idzie nie tracą nic, a mogą skupić się na przygotowaniu dziecka do życia, a także na innych istotnych sprawach takich jak dbanie o samą siebie, bo trzeba także pamiętać, że matki są bardzo ważne przy rodzeniu dzieci i one muszą dbać o siebie tak samo, jak dbają one o dziecko. Tak samo po urodzeniu matka może iść ma urlop macierzyński, który jeśli się go cały zsumuje może dawać nawet 1 rok wolnego od pracy Jak wiadomo pierwsze lata życia dziecko są bardzo istotne nie tylko dla niego samego, ale również dla wszystkich innych i warto o tym pamiętać, jeśli chce się mieć dziecko. Dlatego państwo pozwala właśnie na to, żeby matka poszła na urlop, który jest płatny ale już nie w 100%, a w 80%. Można rozbić sobie taki urlop na pół roku płatnego po 100%, a następne pół na płatne po 60% i jeśli ktoś wie, że na początku będą duże wydatki związane z dzieckiem to może skorzystać z tej opcji i od początku dbać o dziecko i mieć na to pieniądze.

Czego nie powinna robić matka?
Matka nie powinna przede wszystkim się przemęczać i robić czegoś co może zaszkodzić dziecku bez względu na płeć dziecka, które znajduje się w jej brzuszku. Nie wolno przede wszystkim palić i pić alkoholu i niestety ale niektóre matki nie wyobrażają sobie życia bez tych dwóch rzeczy. Jednak można spotkać przypadki, w których to właśnie matka rzuca na przykład palenie, ponieważ zachodzi w ciąże i jest to naprawdę pokazanie piękna całej ciąży. Jeśli ktoś rzuca palenie, którego nie może rzucić od bardzo dawno dla swojego dziecko to pokazuje to, jak bardzo trzeba kochać swoje dziecko i jak bardzo dużo człowiek jest w stanie zrobić właśnie dla tej istoty, której tak naprawdę jeszcze nie ma na świecie, a jest ona w brzuchu i sobie rośnie. Nawet nie rozumie co matka robi dla niego w tym momencie, jednak po urodzeniu na pewno doceni to co zostało zrobione przez matkę i to jak został wychowany, ponieważ miłość matki i dziecka jest uważana za najpiękniejszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here