Czym zbić gorączkę?

Dorosła osoba w dobrej kondycji fizycznej, nawet podczas lekkiej gorączki może mieć wrażenie, że jest w bardzo ciężkim, podczas gdy dziecko ma wysoką gorączkę, może być pełne energii. Oczywiście, może stać się i odwrotnie. Każdy gorączkę przechodzi inaczej i na każdego działa co innego. Można wsłuchać się w swój organizm i zaczynać działać, gdy przestaje być to komfortowe. Gorączka może się objawiać słabym lub „lekkim” samopoczuciem, utratą apetytu, bólami głowy, bólami mięśni, dreszczami, nudnościami, wymiotami, a nawet wysypką. W przypadku gorączki i wysypki należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Przede wszystkim ważne, aby ustalić jej przyczynę. Inne objawy również mogą ustąpić szybciej dzięki pomocy lekarza. W większości ludzie mają temperaturę około 36,6 ° C. Niektórzy znają swój punkt odniesienia. Temperatura również waha się u wielu w ciągu dnia, co jest zupełnie normalne. Należy też pamiętać, że różne typy termometrów mogą pokazywać różne wartości. Jeśli korzystasz z termometru pachowego, a temperatura wskazuje powyżej 37 ° C, to jest to już stan podgorączkowy.

Jak zbić gorączkę?

Na początku spróbuj zastosować kilka kroków. Jeśli nie pomogą, to zgłoś się do lekarza. Początkowo zmierz swoją temperaturę, jeśli jest wyższa niż 37,5 ° C lub więcej, oznacza to, że masz gorączkę. W takim przypadku warto zostać w łóżku i odpocząć, nawadniać się i uzupełniać płyny, spróbować zbić temperaturę paracetamolem lub ibuprofenem. Zapoznaj się z ulotką i skonsultuj z farmaceutom jakich leków nie można ze sobą łączyć.

Nie powinno podawać się dzieciom aspiryny bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Można również wziąć letnią kąpiel lub zastosować zimne okłady. Gorączka, która jest tymczasowym wzrostem temperatury ciała, nie jest chorobą samą w sobie, ale zwykle wskazuje na chorobę w organizmie. W rzeczywistości gorączka może być sposobem walki organizmu z chorobą i utrzymania ciała w zdrowiu. Gorączki mogą być przerażające, ale pomagają układowi odpornościowemu w silnej obronie. Ludzie powinni traktować swoją gorączkę jako znak, że muszą się oszczędzać przez kilka dni. Dzięki temu szybko poczują się lepiej.

Informacje dostępne w tym artykule zostały zaczerpnięte ze strony https://pewnypomiar.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here