Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci są tak samo ważne, jak krem przeciwsłoneczny

0
821

Wiesz, że słońce może poparzyć delikatną skórę dziecka o wiele szybciej niż dorosłego. Wielu rodziców nauczyło się tego na własnej skórze. Kilka beztroskich godzin na słońcu — bez kremu z filtrem — może siać spustoszenie na skórze dzieci. Cóż, oczy dzieci są równie delikatne. Jednak podczas gdy wielu rodziców z wielką religijnością wyciera filtry przeciwsłoneczne, bardzo niewielu jest tak samo ostrożnych z oczami swoich dzieci.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – nie zapominaj o nich!

Według przeprowadzonych badań w USA okazało się, że 82% rodziców nakazuje swoim dzieciom stosowanie kremów przeciwsłonecznych podczas przebywania na świeżym powietrzu na słońcu, a tylko 32% wyposaża swoje pociechy w okulary przeciwsłoneczne dla dzieci.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – dlaczego warto?

Większość ludzi wie, jak szkodliwe jest działanie promieni UV na skórę, jednak zdecydowana mniejszość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że przedłużona ekspozycja na światło słoneczne w dzieciństwie może prowadzić do zaćmy i związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej. Oba te zaburzenia mogą powodować zaburzenia widzenia, a nawet ślepotę. Upewnienie się, że twoje dzieci noszą okulary przeciwsłoneczne, to nie fanaberia, a konieczność.

Jakie są skutki braku okularów przeciwsłonecznych dla dzieci?

Wielu z dzisiejszych dorosłych ma problemy ze wzrokiem i prawdopodobnie są one spowodowane nie tylko przez długi czas spędzony przed monitorem komputera czy oglądaniem telewizji – przyczyna może leżeć w braku noszenia okularów przeciwsłonecznych w dzieciństwie. Przecież dorastając, bawiąc się całymi dniami na zewnątrz, mało kto nosił okulary przeciwsłoneczne, a rodzice nie myśleli wtedy o takich zagrożeniach jak długa ekspozycja oczu na promienie UV.

Jak kupić dobre okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Jeśli jesteś gotowy na to, aby kupić dziecięce okulary przeciwsłoneczne, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, a czego unikać.

Wskazówki dotyczące zakupu okularów przeciwsłonecznych:

  • Znajdź naklejkę — większość okularów przeciwsłonecznych ma naklejkę chroniącą przed promieniowaniem UV. Te okulary blokują od 99 do 100% szkodliwego promieniowania UV.
  • Unikaj zabawek — zabawkowe okulary przeciwsłoneczne nie są wystarczająco dobre. Kup prawdziwe z ochroną UV. Wybierz odporne na uderzenia soczewki, które nie wyskoczą z oprawek.
  • Blokuj boczne promienie — upewnij się, że okulary przeciwsłoneczne są dostatecznie duże, aby zmieścić się na twarzy dziecka, lub szukaj okularów zakrzywionych, aby zablokować promienie wpadające po bokach oprawek.

Nie zapomnij o akcesoriach – okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Wybierając i dopasowując okulary przeciwsłoneczne dla Twojego dziecka, sprzedawca powinien wyjaśnić zalety tych okularów i to, jak o nie dbać. Często do zakupu okularów przeciwsłonecznych dla dziecka dołącza się lub zaleca ściereczki do czyszczenia, płyny do czyszczenia i twarde etui ochronne do przechowywania okularów przeciwsłonecznych, gdy nie są noszone. Dobrym pomysłem są również sznurki do okularów przeciwsłonecznych dla dzieci. Można je przymocować do zauszników okularów przeciwsłonecznych, dzięki czemu po zdjęciu (lub zrzuceniu) okulary mogą zwisać z szyi i się nie zgubią.

Sprawdź ofertę okularków na Active Kid.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here