Rowerki dla dzieci

Uprawianie sportu niesie za sobą cały kanon korzyści. Nie tylko pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny człowieka, ale także zbawiennie działa w sferze psychicznej i duchowej. Zaczynając od początku, wysiłek poprawia kondycję organizmu, a wyspecjalizowane ćwiczenia pozwalają na kontrolowany wzrost tej partii mięśni, na której rozwoju nam zależy. Trening nastawiony na rozwój tak zwanych „bicków”, zdecydowanie różni się od tego pod kątem wzmocnienia mięśni grzbietu. Nie każdy dysponuje jednak odpowiednią ilością czasu, by pozwolić sobie na usystematyzowane treningi kilka razy w tygodniu. Dla zabieganych osób alternatywą jest zwykły spacer czy przejażdżka rowerem. Zanim przejdę do sedna, wymienię kilka interesujących zalet sportu w kontekście naszej „kondycji” psychicznej. Otóż, podczas wzmożonego wysiłku fizycznego organizm wydziela znacznie więcej endorfin, popularnie nazywanych „hormonami szczęścia”, z uwagi na to, że dzięki nim czujemy się lepiej. Z uwagi na to nieraz lepszym odpoczynkiem po ciężkim dniu w pracy będzie bieganie czy przynajmniej przechadzka, niżeli drzemka. Mózg jest lepiej dotleniany, dlatego pracuje sprawniej i szybciej się regeneruje. Czujemy się wyluzowani, ponieważ spięte przez resztę dnia mięśnie prostują się i rozluźniają.
Z uwagi na te wspaniałe efekty sportu, powinniśmy prowadzić aktywny tryb życia. Jak zachowywać taką „zdrową” mentalność w społeczeństwie? Przysłowie „czym skorupka nasiąknie za młodu” wspaniale się sprawdza w tej sytuacji. Dzieci powinny od najmłodszych lat być zachęcane do zabaw ruchowych. Jeżeli rodzice to zaniedbają i pozwolą maluchowi siedzieć przed komputerem zamiast polecić mu wyjść na zewnątrz, skutki będą opłakane. Ze zdrowego dzieciaka wyrośnie pokrzywiony, oderwany od rzeczywistości człowiek. Nie będzie z pewnością mieć zacięcia do sportu i zlekceważy jego rolę w swoim życiu. Trzeba także przyznać, że nie jest to tylko działanie w sprawie przyszłego postępowania młodego człowieka. Bynajmniej. Aktywność fizyczna jest nie tylko wyborem, ale wręcz koniecznością, ponieważ warunkuje prawidłowy rozwój malucha. Wspaniałym ogólnorozwojowym treningiem jest jazda na rowerze. Kolarz angażuje dużą ilość mięśni, poprawia się jego równowaga oraz siła mięśni nóg. Oczywiście, maluch nie może zostać od razu rzucony na głęboką wodę. Na początek dobrym wyborem będzie rowerek zaopatrzony w dodatkowe kółka, dzięki którym sprzęt się nie przewraca. Gdy dziecko zdobędzie jakie takie doświadczenie w jeździe, można odkręcić miniaturowe kółeczka. Podczas pierwszych prób samodzielnej jazdy, maluch powinien obowiązkowo posiadać kask rowerowy i ochraniacze. Nieodzowny jest także nadzór opiekuna, ponieważ upadki są częścią nauki i zdarzają się niemal każdemu. Obdarte kolano czy posiniaczony łokieć skutecznie zniechęcają dzieciaka, więc rodzic pełni rolę swego rodzaju podpory. Rowerki dla dzieci są dostępne w niezliczonej ilości rozmiarów oraz kolorów. Dla dziewczynki lub chłopczyka, duży, mały, z koszyczkiem lub bez. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb malucha i gustu. Rozpiętość cenowa jest bardzo duża- naturalnie większe sprzęty kosztują więcej. Nie warto oszczędzać kupując małemu dziecku duży rower tylko dlatego, iż w przyszłości się on przyda. Maluch ćwiczący na zbyt dużym rowerku może się zniechęcić, a psychika dziecka jest bardzo delikatna. Idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w uchwyt do rowerka, za pomocą którego rodzic podtrzymuje uczącą się pociechę. Bardzo popularnym sposobem na szybką naukę jest puszczenie dziecka z tej łapki bez uprzedzenia, gdyż ograniczona pewność siebie często hamuje malucha od takiej decyzji. Dziecko jest wtedy przekonane, iż opiekun je asekuruje, podczas gdy jazda będzie w stu procentach samodzielna. Nie można decydować się na to zbyt szybko, lecz kiedy przyjdzie na to czas. Wszystko spokojnie i stopniowo. Nie jest odpowiedzialną decyzją wypuszczanie małego dziecka na przejażdżkę po ulicy, bo jest to nie tylko niezgodne z prawem, ale zwyczajnie groźne. Najlepszym pomysłem są wspólne jazdy w rodzinnym gronie.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/mamipapi.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here