Wyprawka dla dziecka.

Moment narodzin dziecka to dla przyszłych rodziców szczególna chwila. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczynamy zazwyczaj kilka miesięcy wcześniej. Kompletowanie wyprawki najlepiej zacząć od stworzenia listy rzeczy, które chcemy zakupić. W tym celu warto zaznajomić się z gotowymi listami dostępnymi w sieci, a także zapytać o doświadczenia z tym związane rodziców w naszym otoczeniu. Ważne też jest, aby dowiedzieć się co oferuje nam szpital, w którym planujemy narodziny dziecka, a co powinniśmy mieć przygotowane we własnym zakresie.
Sklepy z artykułami dla dzieci kuszą ogromną ilością gadżetów, które często okazują się nieprzydatne. Dlatego należy kupować z rozwagą, a z zakupem niektórych akcesoriów warto wstrzymać się do chwili narodzin dziecka i poznania jego potrzeb, i preferencji. Niemniej jednak jest cała lista rzeczy, które są niezbędne od pierwszych chwil życia. Bardzo istotny jest fotelik dla dziecka, który jest niezbędny, aby przewieźć naszego maluszka ze szpitala do domu. Ważne, aby był to model posiadający niezbędne certyfikaty i testy, tak aby dziecko było bezpieczne. Najlepiej zdać się na poradę specjalistów zajmujących się doborem fotelika do konkretnego modelu samochodu. Niestety wiele osób decyduje się na korzystanie z fotelika dołączonego do zestawu z wózkiem lub innych rozwiązań kuszących ceną, ale niestety marnej jakości. Kolejną rzeczą, bez której nie możemy się obyć jest kącik naszego maluszka, czyli miejsce do spania naszego dziecka i przechowywania jego rzeczy. Najczęściej znajduje się on w sypialni rodziców, tak aby maluszek był blisko rodziców. Do spania możemy wybrać od razu łóżeczko ze szczebelkami. Często na pierwsze miesiące rodzice decydują się na łóżeczko dostawne do dużego łóżka, dzięki czemu można mieć maluszka w zasięgu ręki. Dobrym rozwiązaniem jest zakup dodatkowej kołyski lub leżaczka, z którego możemy korzystać w ciągu dnia, w sytuacji gdy chcemy położyć dziecko na drzemkę i mieć je cały czas na oku, np. w kuchni podczas gotowania przez nas obiadu. Ważnym elementem kąciku maluszka jest przewijak, może on znajdować się na łóżeczku lub specjalnym stojaku albo komodzie. Pozwoli on na wygodne i bezpieczne przewijanie i pielęgnowanie dziecka.
Bardzo ważną decyzją jest zakup wózka. Musimy przeanalizować nasze potrzeby i dostosować wybór modelu przede wszystkim pod względem wielkości wózka, łatwości składania i dostosowania do nawierzchni, na której chcemy z niego korzystać. Inny wózek sprawdzi się na typowo miejskich spacerach, a inny, gdy chcemy wyruszać na spacery w bardziej wymagającym terenie.
Wybór ubranek dla dzidziusia cieszy każdą mamę, jednak pamiętajmy, aby zachować rozwagę. Na pierwsze tygodnie wystarczy kilka kompletów wygodnych ubranek, łatwych do założenia, sukieneczki i koszule zostawmy sobie na kolejne miesiące. Nie warto także kupować wielu sztuk ubranek w najmniejszych rozmiarach, ponieważ noworodek rośnie w oczach i często część z tych rzeczy pozostaje nieużywanych.
Kolejną bardzo istotną kwestią jest pielęgnacja maluszka, do której także musimy się przygotować odpowiednio wcześnie. Musimy zakupić nie tylko wanienkę, najlepiej ze stojakiem, a także takie rzeczy jak termometr, najlepiej bezdotykowy, który posłuży nie tylko do sprawdzenia temperatury ciała maluszka, ale także pozwoli nam na zmierzenie temperatury wody w wanience czy powietrza w pokoju. Musimy także zaopatrzyć się w zestaw do pielęgnacji paznokci, miękką szczotkę do czesania włosków. Ważny jest zakup specjalnych ręczników z kapturkiem i myjek. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w delikatny płyn do kąpieli i krem do smarowania maluszka, należy zwrócić uwagę, aby były one przeznaczone dla dzieci od 1 dnia życia. Musimy także zrobić zapas pieluszek i chusteczek nawilżanych, najlepiej kupić różne rodzaje tak, aby dobrać odpowiednie do naszych potrzeb. Ważne, aby na maluszka w domu czekało mleko modyfikowane i butelka, nawet jeżeli chcemy, aby dziecko było karmione piersią, warto być przygotowanym na każdą sytuację. Powinniśmy posiadać w domu też niezbędne lekarstwa, na początek wystarczą czopki przeciwgorączkowe oraz krople na problemy z brzuszkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here