Zabawki dla dwulatka

Odpowiednie zabawki są niezbędne aby dziecko mogło się prawidłowo rozwijać. Ważne, aby przede wszystkim zabawki były dopasowane do wieku dziecka.
Kilkumiesięczne maluchy powinny mieć zabawki które rozwiną zmysł wzroku, zmysł słuchu a także pomogą doskonalić umiejętność chwytania. Najbardziej odpowiednie są grzechotki, gryzaki, zawieszki do wózka, czy maskotki, które odtwarzają łagodną muzykę. Zabawki powinny być wykonane w kontrastowych kolorach, najlepiej w bieli, czerni i czerwieni gdyż kilkumiesięczne maluchy widzą niewyraźnie.
Nowością jest miś, który imituje dźwięki jakie maleństwo słyszy w brzuchu mamy. Pozwala to dziecku się wyciszyć, uspokoić i zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa. Jest on bardzo pomocny gdy dziecko jest płaczliwe, rozdrażnione i cierpi na kolki.
Dla rocznych dzieci doskonałym wyborem są pchacze, dzięki którym dziecko szybciej nauczy się chodzić. Świetny wybór to stolik edukacyjny, który zawiera mnóstwo atrakcyjnych elementów, między innymi przyciski, pokrętła, zabawkowy telefon czy puzzle.
Od niedawna dostępne są misie, które są kompatybilne z lampką nocną. Gdy maluch w nocy się przebudzi, wystarczy że przytuli maskotkę i lampka automatycznie się zapala oraz gra przy tym przyjemną, uspokajającą melodyjkę.
Odpowiednie zabawki dla dwulatka to między innymi rowerki biegowe, które są doskonałym treningiem przed nauką jazdy na tradycyjnym rowerku z pedałami. Poprzez jazdę na takim rowerku dziecko lepiej utrzymuje równowagę oraz jest bardzo aktywne. Ważne, aby dziecko podczas jazdy na rowerku miało kask oraz ochraniacze, które w razie wypadku zabezpieczą dziecko przed bolesnymi urazami.
Dla dwuletniego dziecka odpowiednie są sortery, gdzie maluch musi dopasowywać kształty różnych klocków. Świetne są sortery które wydają zabawny dźwięk gdy dziecko odpowiednio dopasuje kształt elementu.
W tym wieku dziewczynki chętnie bawią już się lalkami, wykonanymi z bezpiecznych tkanin. Trafioną zabawką z pewnością będą różnego rodzaju zabawkowe akcesoria kuchenne, na przykład miksery, blendery, grające czajniki, tostery czy zestawy naczyń. Wiele sklepów ma w swojej ofercie kuchenki, które imitują pracę piekarnika. Dzięki temu dziecko zapoznaje się z pracami domowymi i może towarzyszyć rodzicom podczas gotowania potraw.
Małe dziewczynki chętnie wożą swoje lale w zabawkowych wózkach. Taka zabawa pozwala dziecku doskonalić umiejętność stania i chodzenia.
Dwuletni chłopcy uwielbiają grające pojazdy, na przykład karetki, wozy policyjne czy pojazdy budowlane. Doskonale sprawdzają sie tradycyjne klocki, plastikowe, gumowe lub drewniane. Klocki doskonalą umiejętność chwytania, uczą logicznego myślenia i cierpliwości podczas budowania.
Świetnym produktem są kolejki. Maluch musi zbudować tory kolejowe oraz złożyć wagoniki aby obserwować jak kolejka jeździ po torach.
Chłopcy z pewnością zainteresowani będą również narzędziami, na przykład wkrętarką, wiertarką, piłą motorową, zestawem kluczy i śrubokrętów, bądź akcesoriami strażackimi, między innymi rękawicami, kaskiem czy toporkiem.
Bardzo ważne dla zdrowia i odporności dziecka jest regularne przebywanie na świeżym powietrzu. Świetnie gdy nie są to jedynie codzienne spacery ale też wspaniała zabawa.
W sezonie wiosennym i letnim warto zainwestować w zabawki ogrodowe. Bardzo dobrym wyborem są baseny, namioty, tunele, piaskownice oraz akcesoria do zabawy w piasku. W ogrodzie doskonale sprawdzają się także trampoliny i huśtawki. Ważne, aby nie zostawiać dziecka bez opieki podczas zabawy i wybierać renomowane produkty, bezpieczne dla maluchów.
Zabawki przede wszystkim powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów i zawierać niezbędne atesty. Duży wybór zabawek dla najmłodszych mają w swojej ofercie supermarkety, sklepy internetowe a także sklepy z akcesoriami dla dzieci.
Warto inwestować w zabawki wykonane z drewna, gdyż są one bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i posłużą dziecku przez bardzo długi okres czasu. Zabawki wykonane z drewna rozwijają u malucha wyobraźnię i kreatywność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here